Vyberte možnost Stránka

Běžecký batoh, vesta nebo ledvinka – vybírejte podle délky a náročnosti trasy

Běžecký batoh, vesta nebo ledvinka – vybírejte podle délky a náročnosti trasy
5/5 - (2 votes)

Pouštíte se do běžeckých tréninků, potřebujete pár věcí s sebou, ale pohybující se batoh na zádech vám skoro nedovoluje vyběhnout? Podívejte se po běžecké ledvince, vestě nebo speciálním běžeckém batohu, který nenaruší volnost vašeho pohybu.

Obsah článku

Běžecké ledvinky poslouží při krátkém výběhu

Ideální na kratší (například hodinový) trénink. Běžecké ledvinky či pásy dobře přilnou k tělu a skoro nic neváží. Všechny nezbytnosti navíc máte hned po ruce.

Tip: Pokud uvažujete nad ledvinkou s přihrádkou na lahve, rovnou se podívejte po běžecké vestě nebo batohu. Ledvinky s přihrádkou na lahve jsou zbytečně rozměrné a zde už dává smysl zvážit větší „zavazadlo“, které třeba do budoucna využijete i na delší výběhy.

Běžecká vesta jako odlehčený batoh

Běžeckou vestu si představte jako odlehčený batoh (hlavní komora není tak velká). Je ergonomicky tvarovaná, prodyšná a minimalistická. Sedí hned za krkem, takže při běhu drží tam, kde má – upravit si ji můžete pomocí jednotlivých pásků.

Zpravidla najdete varianty od 5 do 12 litrů. Ty největší modely jsou univerzální a vhodné na dvouhodinový i půldenní trénink v horách. Hlavní prostor u běžecké vesty sice není tak velký, ale pojme běžecké oblečení (například větrovku), hydrovak, telefon či svačinu.

Běžecký batoh podrží při dlouhých trasách

Batoh má oproti vestě pevnější materiál, je tak odolnější, ale také objemnější – dáte do něj výbavu i na celý den. Zpravidla narazíte na varianty od 15 do 20 l.

Co s sebou na každodenní krátký trénink (1 hodina)

Na každodenní trénink za domem si vystačíte s hlavními nezbytnostmi. Jejich seznam může vypadat třeba takto:

Pokud vydržíte s pitím až domů, můžete si vzít jen běžeckou ledvinku (často obsahuje poutko, za které si dáte bundu).

Co s sebou na náročnější trénink v kopcích (3 a více hodin)

Na delší běžecký výlet už vezměte alespoň běžeckou vestu. Dejte do ní například:

  • telefon,
  • hydrovak,
  • energetickou tyčinku,
  • náhradní oblečení – běžeckou bundu, tričko a ponožky,
  • vazelínu (na místa, kde dochází k velkému tření),
  • náplasti
  • a kapesníky.

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.