Vyberte možnost Stránka

Běháte a bolí vás koleno? Tohle mohou být důvody té otravné bolesti

Běháte a bolí vás koleno? Tohle mohou být důvody té otravné bolesti
Rate this post
!AdSense – before contentBolesti kolen jsou častým steskem běžců. Důvodů, proč koleno při běhu bolí, je hned několik. Najdete se v některé možnosti?

Koleno je komplikovaný kloub, to bez debat.

K jeho perfektnímu fungování je třeba celého systému kostí, menisků, vnitřních a vnějších vazů. Když je toto všechno v určité nerovnováze, přichází bolest kolene a ta může mít celou řadu příčin.

Pokud už nejste nejmladší, pak je třeba vzít v potaz celkové onemocnění , jakým je právě artróza a revma. Řešíte-li bolest jen jednoho kolene, pak je důvod bolesti obvykle dvojí – úraz nebo celkové přetížení. V případě úrazu víte, co se vám stalo, a u přetížení je diagnostika trochu komplikovanější záležitostí. Neřešené přetížení pak může vést k úrazu.

To, proč vás bolí koleno, může mít příčinu i mimo kolenní kloub. 

Nejčastější jsou úponové potíže

Poznáte je tak, že si bolavé místo zmáčknete a ucítíte praskání či otok – ideální je hmatové srovnání s druhým kolenem. Pokuste se kolenem zahýbat, v případě, že se místo pod prstem pohybuje, jedná se s největší pravděpodobností o šlachu.

Příčin přetížení je však více:

1. nedostatečný strečink

2. nestejně dlouhé končetiny

3. nevyvážená funkce svalů (převaha přední strany stehna)

4. onemocnění kyčle

5. porucha bederní páteře

6. nestabilní kotníky

7. nevhodná běžecká obuv/terén

8. porucha nohy – spadlá klenba, asymetrie při dopadu nohy

9. nevyvážený pánevní komplex

10. odlehčování jedné nohy – př. v důsledku úrazu

Co s tím?

Lokálně ošetřujte bolestivé místo gelem – například kostivalovým nebo jalovcovým, před výběhem se zahřejte, sval, ke kterému úponová šlacha patří, důsledně protahujte před i po běhu a zkuste přijít na to, který spouštěč z výše jmenovaných by mohl být příčinou.

Navštivte lékaře nebo fyzioterapeuta.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.