Vyberte možnost Stránka

Andropauza – Méně testosteronu i sebevědomí! Jak se s tím vypořádat?

Andropauza – Méně testosteronu i sebevědomí! Jak se s tím vypořádat?
Rate this post
!AdSense – before contentMužský přechod je aktuálně velice diskutované téma. Zjistěte, jak nižší hodnota pohlavního hormonu působí na muže středního věku, a co se s tím dá dělat.

Stejně tak jako ženy i muži o svém přechodu trpí. Díky klesajícímu testosteronu se musí vyrovnávat s depresemi, nedostatkem energie, nervozitou, náladovostí.

Bohužel mezi největší problémy související s andropauzou nepatří jen obtíže psychické, nýbrž i ty fyzické. Snad každého muže postihne fyzická únava i nechuť k sexu.

Jak se vyrovnat se stářím a andropauzou? Dáme vám několik tipů, které vás na na přechod nejen připraví, ale mohou ho i oddálit.

 

Obsah článku

Méně testosteronu i sebevědomí

Muži jsou během přechodu konfrontování se svým stárnutím, jako je ubývání vlasů, vrásky apod. Jejich sebevědomí je oslabené a stále nižší. Pokud se k tomu připočte nemožnost erekce, muž se dostane do depresivních stavů, které všechny komplikace jen zhoršují. Stárnoucí muž si mnohdy není jistý svou rolí v práci ani doma. V zaměstnání vzniká s příchodem mladších kolegů tlak, kterému se jen těžko vzdoruje. V rodinném prostředí se musí muž vyrovnat s odchodem dětí a začít se svou manželkou opět komunikovat ne jako rodiče, ale jako partneři.

Pokud vás postihne andropauza je třeba se připravit na nepříjemné zážitky. Nadměrná podrážděnost je jen začátkem, kromě střídání nálad, obtížím s koncentrací, nadměrným pocení, nervozitou, je třeba se vyrovnat s nechutí k sexu, stálou únavou a absencí erekce.

Mužský přechod sebou přináší řadu “bolístek“, se kterými je třeba se vyrovnat. 

 

Co proti příznakům andropauzy dělat? Existuje vůbec nějaká možnost léčby?

Andropauza postihne většinou všechny muže, může se však stát, že vy budete mít to štěstí a příznaky mužského přechodu budou u vás minimální. Přesto je třeba se na proces stárnutí připravit!

Je to vůbec andropauza?

Zdá se vám, že máte všechny symptomy přechodu? I tak neváhejte a běžte se poradit se svým lékařem, ten určí, zda se skutečně o andropauzu jedná. Některé podobné obtíže totiž mohou způsobovat onemocnění štítné žlázy nebo anemie a další choroby. Nízká hladina testosteronu se určí pomocí krevních testů.

Možnosti léčby

Vinou nízké hladiny pohlavního hormonu se musí muž potýkat se všemi již zmíněnými problémy. Proto je jisté, že cesta léčby vede právě přes testosteron. Populární možností je testosteronová terapie, během které se hormon do těla uměle dodává. Injekční podání je třeba jednou za dva týdny.

promanplus-1

Řešením může být také včasné užívání potravinového doplňku ProMan PLUS podporuje přirozený vznik testosteronu.

Prevence přechod oddálí a jeho příznaky minimalizuje

ProMan Plus je potravinový doplněk, který napomáhá přirozené tvorbě pohlavního hormonu, jehož hladina se snižuje již od 30 roku života muže. Kromě toho také podporuje růst svalové hmoty a zrychluje úbytek podkožního tuku a zlepšuje sportovní výkonnost.

Chcete-li mužský přechod co nejvíce oddálit a jeho příznaky minimalizovat, je ProMan Plus správnou cestou. Díky tomuto doplňku se budete cítit stále jako muž a udržíte si fyzické i psychické zdraví.

 Více informací na www.promanplus.cz

Přečtěte si další informace v našem článku: Andropauza – Poraďte si s mužským přechodem!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.