Vyberte možnost Stránka

Amyotrofická laterální skleróza – ALS – co to je?

Amyotrofická laterální skleróza – ALS – co to je?
Rate this post
!AdSense – before contentAmyotrofická laterální skleróza (ALS) je choroba, při níž pacient postupně ztrácí schopnost se hýbat. Touto chorobou trpí např. i známý astrofyzik Stephen Hawking

V poslední době o ní bylo slyšet třeba v souvislosti s kampaní, při níž se osobnosti polévali ledovou vodou, neboli Ice Bucket Challenge. Kdo nesplnil polití vodou – musel poslat peníze na charitu, konkrétně na americkou neziskovou organizaci, která bojuje s ALS.

Výzva fungovala tak, že kdo se polil vodou, musel toto publikovat na webu formou videa a mohl vyzvat další 3 lidi, kteří museli challenge splnit.

Virálním se celý projekt stal proto, že se ho chytli celebrity a začali na web přidávat svá videa. 

Jedním z prvních byl i zakladatel facebooku Mark Zuckerberk.

V tomto videu můžete vidět desítky celebrit:

A jakým videem to celé podpořil Charlie Sheen?

Aktuálně se ALS mluví v souvislosti s úmrtím Stanislava Grosse – spekuluje se, že právě touto nemocí někdejší premiér České republiky trpěl. Podle neurologů jsou zatím možnosti léčby ALS velmi omezené. 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.