Vyberte možnost Stránka

Zahušťování vlasů z vás udělá lva salonů

Zahušťování vlasů z vás udělá lva salonů
Rate this post

Zahušťování vlasů je jedna z cest, jak dosáhnout kýženého elegantního vzhledu. Přiznejme si, že plešatost je sice občas in, ale řídké vlasy byly out vždycky. Plešatost je jasné přiznání, ale řídká přehazovačka je marná a vlastně zbabělá snaha o zakrytí prosvítající kůže. Zahušťování vlasů je proto praktický a léty prověřený postup, jak se trapného vzhledu zbavit. Upřímně: proč si vlasový porost neupravit když to jde. Není na tom nic neupřímného.

Sebezkrášlování bylo mezi lidmi vždycky. Od tetování, přes úpravy vousů u mužů a odstraňování chloupků nad horním rtem u žen, až po dnes běžné vyholování ohanbí a podpaží. Zatímco v minulosti se nedala řídnoucí hlava maskovat jinak ne parukou nebo příčeskem, dnes si můžete zahustit vlasy a to dokonce vlastním materiálem. To znamená, že jste sami sobě dárcem.

Byť ve společnosti vládne dojem, že zkrášlování je hlavně záležitostí žen, a módní i kosmetický průmysl tento dojem záměrně posilují, z historie víme, že chlapi nezůstávali pozadu. Stačí se podívat na kterýkoliv historický film či pohádku, kde se v oblečení či účesech snaží připodobnit realitě a je jasné, že muži věnovali vzhledu hodně péče a času. A samozřejmě i peněz. Nově nastoupivší trend mužských kadeřnictví a barber shopů to jen zvýrazňuje. Představte si takové sex symboly jako byl filmový Oldřich nový nebo je Jiří Bartoška, či v případě žen Scarlet Johansson nebo Angelina Jolie, s prořídlou kšticí.

Ženy zmiňuji zcela záměrně, protože ani jim se vypadávání vlasů nevyhýbá. I ony mají stejnou možnost řešení. Chlap se může rozhodnout shodit hřívu, vyholit si lebku a pokud má vhodný tvar hlavy, tak mu může pleš docela slušet. Jenže představte si to u ženy. Jakékoli. I kdyby měla tvar lebky ideální, k ženě prostě vlasy patří, A husté i kdyby měly být zahuštěné.

Vzpomínám si na dobu těsně po pubertě, kdy jsem chodíval k holiči. Tenkrát se ještě moc nedělila kadeřnictví na pánské a dámské. Nejdříve jsem se styděl, ale potom jsem si to docela užíval. Za poměrně malý peníz se mnou někdo zabýval a já odcházel vždy spokojen. Možná to bylo tím, že jsem nepotřeboval mít na hlavě něco komplikovaného, spíš měl být sestřih krátký a pokud možno bezúdržbový.

Vždycky jsem se chtěl nechat ostříhal „na Havla“ aniž jsem tušil co to znamená. Teprve později, po sametové revoluci, mě napadlo pátrat po názvu, protože jsem nechtěl věřit, že by měl cokoli společného s novým prezidentem.A skutečně! Tipoval jsem si, že byl kdysi nějaký holič Havel, který si vymyslel svůj střih. Podobně jako cukrář Sacher si vymyslel svůj zákusek.

Jednalo se zkomoleninu jména Karla Havlíčka Borovského, který míval vzadu na hlavě vlasy hodně vystříhané. A protože jsem, co se mě samotného týče, nikdy nebyl fanoušek dlouhých vlasů, tak mi účes vyhovoval. Naopak jsem si v té době představoval, jaké by to bylo milovat se s dlouhou plavovláskou. Vlasy až pod lopatky, to by musela být krása. Později se mi povedlo přesně tohle zažít. A víte co. Ty dlouhé vlasy jsou při milování docela nepraktické. Každou chvíli je přilehnete a dívka pak nesténá rozkoší, ale bolestí. Zamotával jsem se do nich a to co ve filmech a při svlékání působilo extrémně sexy nakonec byla docela nepříjemná komplikace. Samozřejmě, že jí to slušelo. Ale v posteli byly skoro metrové vlasy na závadu.

Padání vlasů je normální. Souvisí s věkem, ale i typem práce či stresem. V rodině máme týpka, kterého tento problém postihl hned po rozvodu, takže porozvodový stres se nabízel jako první příčina. Možná v tom bylo i něco jiného, netuším, ale je fakt, že nezaváhal a problém řešil právě cestou zahuštění vlasů. A víte jak to dopadlo? Jdu mu na další svatbu za svědka. Takže doufejme, že dobře.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.