Vyberte možnost Stránka

Aby vám šálek kávy báječně chutnal

Aby vám šálek kávy báječně chutnal
Rate this post

Milovníků kávy je mezi námi nespočet. Někdo má rád „turka“ černého jako botu, někdo si dá raději picolo nebo presso, jiný zase latté s velkým podílem mléka a spoustou mléčné pěny. I doma si v dnešní době můžeme připravit šálek kávy s lahodnou chutí. Musíme pro to ale něco udělat.

Výkonný kávovar

V první řadě je potřeba zakoupit si kávovar, který bude umět vynikající kávu připravit. Ideální je kávovar, který si zrnkovou kávu kdykoli namele, protože tak je vždy čerstvá a neztrácí nic na své vůni. Také musí mít kávovar dostatečný tlak, aby nápoj připravil tak, jak jej znáte z restaurací a jak má vypadat. Některé kávovary mohou i nahřívat šálky a podšálky, díky čemuž neztratí nic na teplotě poté, co káva „usedne“ do hrníčku.

Kvalitní káva

Určitě potřebujete kvalitní kávu s intenzitou a chutí, kterou máte rádi. Samozřejmě, nejdřív musíte kávu ochutnat, abyste zjistili, jak chutná a zda je to ta pravá pro vás. Nejedna pražírna kávy, kterou můžete mít v okolí, nabízí možnost ochutnání kávy před nákupem. Ani nakupovat online kávu není těžké, protože bývá velmi dobře popsána její chuť i intenzita. Tak je to např. v e-shopu Ebenica Coffee, kde si o kávě přečtete opravdu mnohé. Jak o její chuti, tak o vůni i o tom, že získala nějaké ocenění či patří do TOP 10 káv Evropy.

Vliv na chuť má i skladování kávy. Nekupujte jí zbytečně mnoho, držte si doma zásobu na cca měsíc. Hlídejte si datum pražení. Je potřeba, aby nebyla ve skříni, kde by mohla „chytnout“ pach něčeho jiného. Stejně tak ji nemůžete uchovávat ve vlhku nebo ve skřínce nad varnou konvicí či sporákem. Při vaření by stoupající pára mohla napáchat nezvratné škody. Káva má být uložena na suchém, tmavém místě v uzavřeném obalu bez přístupu vzduchu. Vyhovuje jí pokojová teplota. I chlad není špatný, ale tady hrozí, že když ji budete vyjímat a vkládat zpět do lednice, náhlé teplotní rozdíly jí uškodí.

Nezapomeňte na porcelán nebo sklo

Káva se nejlépe pije z porcelánového hrnku nebo hrnku z čirého skla. Záleží na tom, kterou si vyberete. Chcete-li udělat návštěvě radost a připravit jí hezký zážitek, nebo si chcete kávu vychutnat sami, neměl by vám doma kvalitní kávový servis chybět. Včetně menších lžiček, protože ty klasické „obyčejné“ jsou např. při menším typu šálků naprosto obří.

Užijte si chuť kávy každý den. Je to zdravý způsob odpočinku i pochutnání si. Když pijete kávu v rozumné míře a zdravotní problémy vám ji nezakazují, byla by škoda se o ni ochuzovat, nebo ji nepřipravit svým nejmilejším.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.