Vyberte možnost Stránka

Ženy, které žijí jako muži

Ženy, které žijí jako muži
Rate this post
!AdSense – before contentŽít jako muž, proto, aby mohly podnikat, řídit, vydělat peníze… . Fotograf Jill Peters představuje jedinečný fenomén ,,burnehas“.

Svoboda volit, řídit, podnikat to jsou možnosti pouze mužů. Tak to je v Albánii chodí, to je tradice. Již mnoho desítek let byly dívky nucené do předem domluvených sňatků, často s mnohem staršími muži ze vzdálených vesnic. Všechna práva a výsady měli pouze muži.

Alternativou por albánské ženy a dívky byl ,,Burnesha“. Co to je? Tento akt povýšil ženy na stav člověka a muže. Z žen se staly muži. Mohly dělat vše. Měly právo na zbraň, kouřit, pít… . Za to však musely po zbytek svého života nosit kalhoty, ostříhat si vlasy, změnit jméno a složit slib cudnosti. A tak z se ženy stal muž.

Tato praxe pokračuje i dnes, i přes veškerou modernizaci se burnehas v malých vesnicích stále vykonává.

Ženy, které se změnily na muže jsou ve svých komunitách velice respektovány. Jsou to ženy plné síly, hrdosti a hodnota jejich rodinné cti je pro ně vším. I na sklonku svého života si stojí za svým rozhodnutím.

Podívejte, jak Jill Peters tyto ženy zachytil ve své dokumentární sérii.

Zdroj:  jillpetersphotography.com

zeny-ktere-ziji-jako-muzi1

zeny-ktere-ziji-jako-muzi2

zeny-ktere-ziji-jako-muzi3

zeny-ktere-ziji-jako-muzi4

zeny-ktere-ziji-jako-muzi5

zeny-ktere-ziji-jako-muzi6

zeny-ktere-ziji-jako-muzi7

zeny-ktere-ziji-jako-muzi8

zeny-ktere-ziji-jako-muzi9

zeny-ktere-ziji-jako-muzi10

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.