Vyberte možnost Stránka

Podivuhodná zvířata, o jejichž existenci jste neměli ani ponětí!

Podivuhodná zvířata, o jejichž existenci jste neměli ani ponětí!
Rate this post
!AdSense – before contentMyslíte si, že už Vás nic nepřekvapí?

I v případě, že jste přírodní nadšenec a myslíte si, že už Vás jen tak něco ze světa přírody nepřekvapí, vždy je to něco nad čím Vám zůstane rozum stát.

Upřímně, nemůžete si přeci myslet, že budete znát všech 1367555 druhů živočichů, a to tento počet nezahrnuje hmyz a každým dnem roste.

Zde je 15 živočichů, které jste nejspíš ještě neviděl.

Obsah článku

1. Netopýří ryba

Nalezena na Galapágách, tato ryba je vlastně dost špatný plavec, a proto využívá své prsní ploutve k chůzi na dně oceánu.

prapodivna-zvirata-1

 

2. Žralok

Tomuto vzácnému žralokovi se někdy dokonce říká „živoucí fosílie“, „je jediný existující zástupce rodiny Mitsukurinidae , linie přibližně 125 milionů let staré. „ Tito žraloci žijí po celém světě v hloubce větší než 100 m. Vzhledem k hloubce, ve kterém žije, nepředstavuje tento podivuhodný žralok pro člověka žádné nebezpečí.
prapodivna-zvirata-2

 

3. Mravenčí panda

Mutillidae je rodina více než 3000 druhů vos, jejíž bezkřídlé samičky se podobají velkému, chlupatému mravenci. Nalezeny v Chile, jsou známé pro jejich extrémně bolestivé bodnutí. Černé a bílé exempláře jsou někdy označovány jako mravenčí pandy. Jejich zbarvení připomíná velké pandy.
prapodivna-zvirata-3

 

4. Penisový had

Toto zvláštní nevidomé zvíře připomínající penis se nazývá Atretochoana eiselti . Je to velký obojživelník s širokou, plochou hlavou a masitými hřbetními ploutvemi na těle.
prapodivna-zvirata-4
prapodivna-zvirata-5

 

5. Umbonia Spinosa

Toto pozoruhodné zvíře používá svůj špičatý výstupek k proražení stonku rostlin, jejichž mízou se krmí. Jeho zvláštní vzhled stále vyvolává u vědců mnoho otázek.
prapodivna-zvirata-6

 

6. Bodlín

Nalezen na Madagaskaru, tento malý bodlín je jediný savec známý pro použití stridulace pro generování zvuku – něco, co je obvykle spojován s hady a hmyzem.
prapodivna-zvirata-7
prapodivna-zvirata-8

 

7. Modrý drak

Také známý jako Glaucus Atlanticus, tento tvor je druh slimáka. Dá se najít v teplých vodách oceánů, kde plave na hladině, protože žaludek plný plynů.
prapodivna-zvirata-9
prapodivna-zvirata-11
prapodivna-zvirata-10

 

8. Kreveta Mantis

Tvor znám také pod názvem ,,krevetí vrahoun“, je to jeden z nejběžnějších dravců v tropických a subtropických vodách. Máme o něm stále málo informací, a to zejména proto, že  většinu času stráví skrýtý ve svých norách.
prapodivna-zvirata-12

 

9. Venezuelská můra

Objevena ve Venezuele v roce 2009. Tento nový druh můry vypadající jako mimozemšťan je stále ještě velice málo prozkoumán. 

prapodivna-zvirata-13
prapodivna-zvirata-14

 

10. Ryba Pacu

Asi nebudete potřebovat vysvětlení, proč obyvatelé Papuy-Nové Guineje nazývají rybu „nůž na koule“. Místní rybáři mají opravdu strach o bezpečnost svých varlat, když se objeví ryba Pacu v jejich blízkosti!
prapodivna-zvirata-15
prapodivna-zvirata-16

 

11. Obří stejnonožec

Stejnonožec enormní velikosti žije v hlubokém moři. Živočiši, kteří žijí ve velkých hloubkách mají větší tendenci dorůstat obřích rozměrů, než jejich příbuzní, kteří žijí v mělčích vodách.
prapodivna-zvirata-17
prapodivna-zvirata-18

 

12. Atheris

 Je z rodu jedovatých zmijí, které můžete nalézt pouze v tropické subsaharské Africe. Tento had je masožravý predátor,který loví hlavně v noci.
prapodivna-zvirata-20

 

13. Papouščí ryba

Tuto rybu můžete vidět ve vodách Atlantského oceánu, kde tráví 80% svého času hledáním potravy.
prapodivna-zvirata-21
prapodivna-zvirata-22

 

14. Narval

Tento ozubený kytovec, nalezený v Arktidě, byl Inuity loven více než 1000 let pro své lahodné maso. Výskyt Narvalů je stále vzácnější, jsou totiž velmi citlivý na změny klimatu.
prapodivna-zvirata-28
prapodivna-zvirata-27

 

15. Indický žába

Nalezena v Indii, žába má neobvyklé nafouklé tělo a špičatý čenich. Jedná se o suchozemskou žábu, která se začíná pářit s příchodem podzimu.
prapodivna-zvirata-23

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.