Vyberte možnost Stránka

Zdá se vám, že za elektřinu platíte hodně? Zkuste například trochu přenastavit počítač

Zdá se vám, že za elektřinu platíte hodně? Zkuste například trochu přenastavit počítač
Rate this post

Situace s cenami energií je v našich zeměpisných šířkách docela neutěšená a nic nenasvědčuje tomu, že by měla v dohledné době přijít radikální změna. Proto je vhodné šetřit, kde se dá.

Existuje celá řada osvědčených způsobů, jak dosáhnout přijatelných úspor. I lidé pracující z pohodlí svého domova na počítači mohou efektivně šetřit. Stačí se pouze trochu pohrabat v nastavení.

Počítač je žrout

Nějaký ten počítač má doma víceméně každý, ale jen málokdo ho používá celá den. Kvůli pandemii se však řada lidí musela uchýlit se svou prací domů, což má sice mnoho výhod, nicméně zároveň to znamená i zvýšené náklady za energie. Počítače jsou totiž docela náročné, zvláště ty rychlejší. Ovšem i se super nejnovějším dělem lze dosáhnout energetických úspor. Jen je potřeba vědět jak.

Snížení napětí je cesta

Nejlepším způsobem je snížit napětí na procesoru, respektive grafické kartě. Nejedná se o nic extra složitého. Pro člověka, který se živí prací na počítači, by mělo jít o maličkost. V podstatě jen stačí v nastavení snížit napětí a možná trochu takty. Tímto způsobem lze snížit spotřebu klidně i o pár desítek wattů, což je slušná práce.

Také se doporučuje v rámci šetření nastavit monitor do úsporného režimu. Jedná se o drobnost, která v konečném důsledku může znamenat pár stovek ročně.

Zajímavá soutěž

O to, jak dosáhnout co nejekologičtější úspory energií, se zajímá i společnost E.ON. Ta nejenže nabízí celou řadu svých vlastních řešení, ale zároveň poskytuje prostřednictvím své vlastní soutěže E.ON Energy Globe prostor i běžným lidem s dobrými nápady. Ten nejlepší nápad bude na konci oceněn částkou 300 000,- Kč.

Zapojit se může víceméně každý. Finalisty budou vybírat členové akademie věd, takže je jasné, že mezi nejlepšími budou pouze reálné a potenciálně funkční nápady.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.