Vyberte stránku

Zbraň bez zbrojního průkazu? Ano, je to možné

Zbraň bez zbrojního průkazu? Ano, je to možné
Hodnocení

Rádi byste si koupili zbraň, ale nemáte zbrojní průkaz? Existují i jiné možnosti! Poradíme vám.
Bez zbrojního průkazu si v současné době máte možnost pořídit řadu zbraní, ať již se jedná o airsoftové, perkusní, plynové, vzduchovky či flobertky. Stejně jako praky, foukačky, luky a kuše. Veškeré zmíněné zbraně nepodléhají registraci, a k jejich koupi tedy nepotřebujete zbrojní průkaz. Pojďme si je ale představit popořádku.

Zbraně airsoftové

Airsoftové zbraně, ať již manuální, elektrické či plynové, fungují na principu stlačeného vzduchu, který vystřelí malou kuličku o průměru mezi šesti až osmi milimetry. V této kategorii zbraní se většinou setkáte s replikami skutečných zbraní, které skvěle poslouží při tréninku střelby jako takové.

Vzduchovky

Na principu síly stlačeného vzduchu jsou postavené i vzduchovky, mezi nimiž najdete pušky, pistole i revolvery. Jak krátké, tak i dlouhé vzduchovky tak nacházejí své využití především v rekreační a sportovní střelbě.

Zbraně plynové

Jde-li vám v první řadě o zastrašení útočníka, doporučujeme zvážit pořízení zbraně plynové. Poté, co stisknete její spoušť, je v nábojnici úderníkem odpálen prach, následkem čehož dojde k roztrhnutí pouzdra, k následnému uvolnění náplně a útočník je za doprovodu silného a zvukového efektu vystaven nepříjemnému plynovému dýmu. Ten jej ochromí a v každém případě zastraší.

Flobertky

Nejblíže k ostrým zbraním mají tzv. flobertky, ať již pistole, revolvery či pušky. Jedná se o palné zbraně určené na typ náboje s tzv. okrajovým zápalem vhodné především u sportovní střelby na redukované vzdálenosti.

Zbraně perkusní

Zhlédli jste se ve zbraních historických? Tak si pořiďte zbraň perkusní, které jsou typické specifickým principem zážehu, jehož podstatou je tzv. perkusní zámek, který po úderu na křesavou látku zažehne výmetnou výplň.

Nakupujte na internetu

Všechny zmíněné zbraně seženete například na e-shopu kentaurzbrane.cz. Vaší pozornosti by neměly uniknout například perkusní zbraně značky CzechGun. Pro osobní ochranu doporučujeme model Gladiator.500HD se špičkovou CNC technologií garantující maximální spolehlivost. O tu u zbraní totiž jde především.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!