Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat MTB elektrokolo

Jak vybrat MTB elektrokolo
Rate this post

S příchodem elektrokol se u nás zvýšil počet cyklistů. Začali znovu jezdit lidé, kteří již jsou ve vyšším věku a klasické kolo odložili, protože pro ně byla jízda příliš namáhavá. Jakmile si ale mohli koupit kolo s elektrickým motorkem, rázem je jich na silnicích víc.

Elektrokola slaví úspěch nejen u seniorů, ale i u mladší generace. Pomáhají uživatelům v okamžicích, kdy už nemohou, např. při jízdě do kopce, mnohdy ale i po rovině. Mohou mít mnoho podob, protože elektromotor lze připevnit k jakémukoli modelu, ať už jde o kolo dámské, pánské či dětské, nebo k jakémukoli typu jízdy.

Typy MTB elektrokol

MTB elektrokola jsou horská kola s elektromotorem. Dělíme je do dvou skupin. S pevnou stavbou a celoodpruženou stavbou. Je na vás, pro které se rozhodnete, které vám bude víc vyhovovat.

MTB elektrokola s přední odpruženou vidlicí mají pevný rám. Odpružená přední vidlice má různou výšku zdvihů. S takovým kolem můžete směle jezdit po různých površích, např. po štěrkové či polní cestě, písku i kamenech. Ideální pro všechny, kteří rádi jezdí jak po cyklostezkách, tak po lesních cestách.

Druhá kategorie skýtající celoodpružená elektrokola, najde uplatnění všude, kde výše uvedená, ale má lepší výsledky při jízdě v drsnějším terénu. Na nich zvládnete náročný terén, sjezdy i obtížné lesní a horské trasy.

Co dalšího zvážit

MTB elektrokola volíme také především kapacitu baterie od 252 Wh po 626 Wh. Důležitá je i velikost rámu od M do XXL a pro koho je určeno. Odlišnost se může najít i v materiálu, z nějž je rám vyroben, v průměru kol a v tom, kde bude umístěn motor a od jakého výrobce bude.

Podívejte se na kompletní nabídku elektrokol na webových stránkách koloshop.cz a vyberte si to pravé. Jestliže si nebudete s čímkoli jisti, kontaktujte prodejce a poraďte se. Rádi vám zodpoví všechny dotazy a s výběrem pomohou. Určitě budete spokojeni.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.