Vyberte možnost Stránka

Vodotěsné hodinky – na co koukat při výběru?

Vodotěsné hodinky – na co koukat při výběru?
Rate this post
!AdSense – before contentChcete si koupit voděodolné hodinky, pak jejich výběru věnujte náležitou pozornost. Některé voděodolné hodinky vydrží ponoření do čisté vody, ale se slanou vodou už mohou přijít komplikace. Přinášíme vám rady, které při nákupu voděodolných hodinek rozhodně využijete!

Ještě před pár lety byly voděodolné pánské hodinky pro mnohé absolutním zázrakem, v dnešní době je však voděodolnost vlastností zcela normální. Voděodolné jsou nejen hodinky, ale i fotoaparáty nebo třeba mobilní telefony. I tak je však této funkci věnovat náležitou pozornost.

Termín vodotěsné hodinky je nepřesné označení pro hodinky voděodolné. Pokud jste i vy zatoužili po voděodolných hodinkách, pak je třeba, aby jste jejich výběru věnoval více než pár minutek času.

Proč je důležité věnovat tolik času výběru voděodolných hodinek?

Jde o to, že voděodolné hodinky se dělí do několika skupin. Každá skupina pak snese jiné zacházení a jinou hloubku ponoření a i typ vody, do které jsou hodinky namočeny,  je velice důležitý.

Pokud si zakoupíte voděodolné hodinky bez bližšího prozkoumání jejich možností, může se vám stát, že jejich nákup, který vás vyšel na nemalé peníze, může přijít vniveč během jedné malé chvilky.

 

Rozdělení voděodolných hodinek

Water resistant – Toto označení naleznete na víčku hodinek nebo na jejich číselníku. Označení znamená, že jsou hodinky odolné vůči prachu a vlhkosti způsobené deštěm apod.

Water resistant 30M (3 ATM) – Hodinky jsou voděodolné při náhodném styku s vodou (déšť, mytí rukou apod.). Hodinky se nesmí do vody ponořit celé, pak hrozí zvlhnutí hodinek, které se projeví vnitřním orosením skla.

Water resistant 50M (5 TAM) – Hodinky jsou vhodné pro koupání a jejich těsnící schopnost stačí do hloubky 0.5 metru. Hodinky jsou vybavené kvalitnějším těsněním.

Water resistant 100M (10 ATM) – Jsou Voděodolné hodinky, které lze nosit během potápění do hloubky 8 metrů, lze s nimi pěstovat vodní sporty i rekreační potápění. Hodinky jsou uzpůsobené většímu tlaku vody.

Water resistant 200M (20 ATM) – Hodinky jsou vhodné pro potápění v hloubkách dosahujících až 50 metrů. Tyto hodinky vydrží  surovější zacházení, jejich těsnění lze označit za profesionální. Tento typ hodinek je vyráběn v mnoha případech na zakázku.

Water resistant 300M (30 ATM) – Hodinky vhodné pro profesionální potápění v hloubce dosahující 100 metrů.

Water resistant 1000M (100 ATM) – Profesionální voděodolné hodinky, které mají nerozbitné sklo a dokonalé těsnění. Hodinky jsou vyráběné na zakázku.

 

Údržba voděodolných hodinek

Vodostěsné hodinky vyžadují pravidelnou údržbu minimálně jednou za rok. Při každé kontrole by mělo být zkontrolováno těsnění a rozhodně by měla být vyměněná baterie. Servis voděodolných hodinek by jste měli svěřit odborníkům kteří odvedou servis bez porušení těsnění hodinek.

Profesionální kontrolu můžete bez obav svěřit internetovému prodejci Timeup.cz, kde si lze kromě kontroly hodinek můžete koupit i hodinky nové.
Máte voděodolné hodinky?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.