Vyberte možnost Stránka

Věděli jste, že banky dávají cestovní pojištění k platební kartě?

Věděli jste, že banky dávají cestovní pojištění k platební kartě?
Rate this post
!AdSense – before contentBankovní účet má v současné době téměř každý z nás. V souvislosti s tím můžeme říci, že k němu máme také debetní kartu. Mnozí z nás nosí v peněžence pro jistotu i druhou, a to takzvanou kreditní.

Ty nám nemusí nutně jenom nabídnout možnost výběru peněz nebo platby v obchodě. Tyto karty nabídnou i cestovní pojištění do zahraničí. Mohou tak být zajímavým pomocníkem v případě, kdy plánujeme dovolenou, nebo poznávací zájezd.

Pozor na oblast, na kterou se pojistka vztahuje

I když může dané pojištění přijít mnoha lidem velmi vhod, ne vždy je všechno tak růžové, jak se může na první pohled zdát. Pokud budeme konkrétní, tak je třeba hledět na země, na které se tato pojistka vztahuje. Mnohdy se jedná jenom o cestovní pojištění do EU a tak může nastat situace, že karta cestovní pojištění mimo EU zkrátka nenabídne. Je proto nutné sjednat si ho standardním způsobem, a to u konkrétní pojišťovny. Příklad takové země? Třeba Albánie.

Jak je to s ochranou a výší pojistného krytí?

Ani zde to u daných pojistek nevypadá moc růžově. Obvykle dostáváme k dispozici jenom základní ochranu s poměrně malými částkami, které slouží pro krytí případných rizik. Daná pojistka se tak hodí maximálně na jednodenní výlet kousek za naše hranice, a to třeba za poznáním nebo nákupy. Na delší cesty, třeba na dovolenou, je lepší sjednat si cestovní pojištění online. Kde to zvládnete rychle a jednoduše?

Na webu Porovnej24.cz, který je ideálním místem pro toho, kdo chce skutečně plnohodnotnou ochranu.

Většinou jenom základ

To poslední, na co je dobré dát si pozor, je informace spojená s tím, na co všechno se daná pojistka ke kartě vztahuje. Mnohdy totiž může nabídnout jenom pojistku léčebných výloh. Přitom když si online sjednáme i to nejlevnější cestovní pojištění, získáme ochranu i zavazadel, nebo naší odpovědnosti.

Díky tomu můžeme kamkoliv po celém světě cestovat doslova bez rizika a tedy zcela v klidu.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.