Vyberte možnost Stránka

Tvar brýlí volte dle obličeje

Tvar brýlí volte dle obličeje
5/5 - (1 vote)

 

Na trhu se lze setkat s velkým množstvím různých brýlí majících takřka nekonečné množství tvarů. Z toho důvodu není nejmenší problém dokonale vyladit brýlovou obrubu s tvarem vašeho obličeje. Pro delší i ovální obličej se samozřejmě hodí úplně jiné brýle. Pokud aktuálně váháte, jaký model by právě pro vás byl ten nejvhodnější, jste na správné adrese. My se v následujících řádcích zaměříme na volbu správných brýlových obrub mnohem podrobněji.

Kulatý obličej

Pro některé osoby jsou naprosto typické plné tváře a linie zaoblenějšího charakteru. Obroučky by měly zajistit protažení obličeje a zmírnění onoho kulatého dojmu. Optimální volnou jsou dámské nebo pánské brýle vyznačují se poměrně sytými barvami bočnic a ostrými tvary. Na kulaté obruby zapomeňte, jelikož ještě víc podtrhnout kulatý tvar obličeje, což si samozřejmě vůbec nepřejete.

Obličej trojúhelníkovitého typu

Takováto tvář je charakteristická hned několika rysy. Typická je především poměrně velká oblast čela. Dále je třeba jmenovat vcelku jemné lícní kosti a samozřejmě ostrou bradu. Ta fakticky představuje pomyslný spodní vrchol trojúhelníku. S takovýmto tvarem obličeje potřebujete ideálně pravoúhlé variace, které jsou schopné do určité míry zvednout spodní část obličeje nahoru. Pozor jen na obroučky, jež by nějakým způsobem kopírovaly tvar vaší tváře. To by bylo maximálně kontraproduktivní.

Čtvercový charakter obličeje

U tohoto obličeje s poměrně ostrými hranatými rysy a vystouplými lícními kostmi je nutné volit stylové oválné modely obrouček. Klidně se může jednat i o elegantní sportovní dioptrické brýle. Hranatý tvar obličeje bude adekvátně zmírněn tak, že celkový vzhled bude působit mnohem jemněji. Vyvarujte se obrub obdélníkových, které mají vcelku ostré rohy. Ostrost obličejových kontur by se takto ještě zvýraznila, což není žádoucí.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.