Vyberte možnost Stránka

Tipy, jak vyzrát na účinnost kamen!

Tipy, jak vyzrát na účinnost kamen!
Rate this post
!AdSense – before contentMnoho českých rodin přichází v poslední době na to, že je vyjde levněji vytápět tuhými palivy než plynem nebo elektřinou, jejichž ceny se neustále zvedají.

Pokud je i pro vás vytápění plynovým kotlem příliš nákladné, vybudujte si doma krb nebo zvolte alespoň méně nákladnou a rozměrově náročnou variantu v podobě krbových kamen. V obou případech značně ušetříte na nákladech za vytápění.

Krb příjemně hřeje a vytváří atmosféru domova!

Krb jste si tedy nechali postavit a nyní se těšíte na to, jak budete topením dřevem šetřit. Jenže slibovaná účinnost vytápění se nedostavuje a vy potřebujete vyřešit, kde je problém. Účinnost spalování topidla přímo závisí na kvalitě odvodu spalin, pokud jste si před instalací krbu nezkontrolovali stav vašeho stávajícího komínu, problém bude v něm. Komín je totiž velmi důležitou součástí každé otopné soustavy. Je-li váš stávající komín v dobré kondici, stačí jej pouze preventivně vyvložkovat.

Komínová vložka sama o sobě vám však nepomůže vyřešit problém s nízkou účinností vytápění. Pes je zakopán v rozměrech komínu, nejsou-li totiž nastaveny optimálně, nedosahuje tlak v komínovém potrubí dostatečného tahu a účinnost spalování klesá. V takovém případě je třeba stávající komín nahradit správně vypočítaným novým komínem. Když už budete komín měnit, vyberte si takový, který vám dlouho vydrží. Zvolte komíny nerez vyrobené z vysoce kvalitní nerezové oceli, ty mají spoustu výhod a představují ideální komínový systém, který si můžete přizpůsobit přesně na míru.

Komíny z nerezu

Nerezové komíny jsou značně variabilní, prodávají se po celých setech nebo si můžete zakoupit i jednotlivé díly nerezového komínu a sestavit si tak komín podle individuálních představ a možností. Nerezové komíny jsou také dostupné v několika průměrech, není tak žádný problém trefit se do požadovaného rozměru a napojit kouřovody z krbu nebo krbových kamen rovnou do komínu. Spolehněte se na léty prověřenou kvalitu a pořiďte si kvalitní nerezový komín i vy.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.