Vyberte možnost Stránka

Stálí zákazníci přináší firmě největší užitek. Jak si je udržet?

Stálí zákazníci přináší firmě největší užitek. Jak si je udržet?
5/5 - (2 votes)

Proč byste se měli zabývat způsoby, jak si udržet zákazníky dlouhodobě? Motivovat by vás mohl například fakt, že i 5 % nárůst stabilní zákaznické základny může zvýšit obrat až o 75 %. Akvizice nových zákazníků naopak vychází draho. Jaké taktiky můžete pro posílení vzájemného pouta udělat?

Obsah článku

Hrajte to na komfort

Důrazem na nejnižší cenu sice zákazníky oslovíte, ale ještě důležitější jsou pohodlí při nákupu a časová úspora. Snažte se proto nákupní proces zjednodušit, zpříjemnit a povýšit na skutečný zážitek. Pokud je vaším primárním prodejním kanálem e-shop či web, neváhejte si přizvat na pomoc UX/UI specialistu.

Personalizujte

Dejte zákazníkům pocit, že ve vašich očích nejsou pouhou anonymní položkou. Používejte jejich jména v e-mailech, ale třeba i v rámci uvítání po přihlášení na stránky. A neváhejte s nimi komunikovat na sociálních médiích. Zkrátka a době personalizujte, protože osobní přístup přispívá k dobrým vztahům snad ze všeho nejvíce.

Dělejte nabídky na míru

Jednou z možností, jak zákazníky přesvědčit, že vám skutečně záleží na jejich potřebách, je efektivní e-mail marketing. Kvalitní CRM software vám poskytne potřebné informace ohledně zákaznických preferencích – a vy je následně využijete při cross sellingu nebo up sellingu.

Za pozornost stojí například český eWay-CRM – nejlépe hodnocený CRM software v Outlooku. Pomůže vám perfektně zorganizovat zákazníky, dodavatele a partnery a zvládnete s ním i projektové řízení.

Dávejte něco navíc

Nečekejte, až už vás zákazník opakovaně nakoupí. Odměňte ho slevou za registraci nebo doporučení. Možností, jak dělat potenciálním i stávajícím klientům radost, je nespočet. Mimo jiné je můžete zahrnout informačně bohatým obsahem. Základem je být štědrý a nelpět na heslu „něco za něco“. Výsledky se pak dostaví samy.

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.