Vyberte možnost Stránka

Do čeho investovat v době krize? Do zlata!

Do čeho investovat v době krize? Do zlata!
Rate this post

Bojíte se o své úspory? Máte strach, že vás o jejich část připraví inflace? Vhodné investování vás těchto obav zbaví. A úspory vám zachrání.
Úspory spousty z nás jsou v ohrožení. Ohrožuje je inflace, která se v meziročním srovnání zvýšila o závratných šest procent.

O tuto částku si připlácíme za potraviny, pohonné hmoty i energie. Za ty si tedy v dohledné době zaplatíme ještě víc. Inflace ale ohrožuje i zájemce o vlastní bydlení, které se pro ně právě kvůli zvyšujícím se cenám stává nedostupné. Zdražuje zkrátka vše, nač se podíváme. Cena jedné komodity se ale nezvyšuje. Je jí investiční zlato.

Zlato pro velké i malé střadatele

Zlato je už delší dobu jasnou volbou chytrých investorů z řad velkých i malých střadatelů. Důvodem je v první řadě stálá cena zlata, která obzvláště v dlouhodobém horizontu neklesá, ale ani nestoupá. A právě tento fakt z něj dělá ideální investiční nástroj v době ekonomické krize a inflace. Dalším důvodem hrajícím ve prospěch zlata je, že jeho koupě je oproštěna od DPH, které v současné době činí nezanedbatelných 21 procent. Ty tak zůstávají v investorově kapse.

Mince, slitky a dukáty

Vhodnou investicí jsou zlaté mince, dukáty a zlaté slitky. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Výsledkem je mimo jiné i omezená nabídka trhu s poměrně širokým cenovým rozpětím jednotlivých produktů. Ty se mohou lišit i o více než deset procent. Aniž by k tomu, jak upozorňuje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz, existoval rozumný důvod. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“

Srovnávejte ceny jednotlivých prodejců

Řešení je však jednoduché. Spolu s cenou zlata na burze srovnávat i nabídky jednotlivých prodejců. A nakupovat u takových, kteří jsou levní a na trhu působí již několik let. To se oplatí i při nákupu menších slitků.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.