Vyberte možnost Stránka

Slimák už Vám salát nesežere! Vyzkoušejte těchto 10 osvědčených rad proti slimákům!

Slimák už Vám salát nesežere! Vyzkoušejte těchto 10 osvědčených rad proti slimákům!
Rate this post
!AdSense – before contentOžrané ředkvičky, jahody i salát? Přestaňte být vy tím poraženým, vyhlašte slimákům válku, ze které budete odcházet vy jako vítěz! Připravili jsme pro Vás 12 osvědčených fíglů, proti kterým slimáci nic nevzmůžou!

Slimáci jsou snad tím nejhorším škůdcem, který zničí vaši veškerou práci a úrodu na zahrádce. Poraďte si s nimi jednou provždy.

 

10 rad, které vám pomohou proti zákeřným slimákům!

 

1. Pomoc bylinek

Kromě oblíbeného salátu a ředkviček nezapomeňte zasadit také některé bylinky. Kromě toho, že levanduli, hořčici, šalvěj, kopr nebo měsíček využijete na různé pokrmy a čaje, odradí jejich vůně právě škodící slimáky. Bylinky je nutno vysadit na okraj záhonů.

 

2. Dejte jim najíst

Posypte místa mezi vaší úrodou vločkami, budete se divit, jak plžům zachutnají. Kromě toho, že je zasytí jim také v těle nabotnají až nakonec ‘’bouchnou’’.

 

3. Jak utopit slimáka?

I když se zdá,že slimáci milují vodu a vlhko, plavat neumějí. Nastražte pasti, kelímek plný piva nebo vody s kvasnicemi a ten pak po okraj zahrabejte v blízkosti záhonů. Budete se divit, kolik slimáků skončí na dně.

 

4. Pohostěte je kávou

Kolem záhonů vytvořte kruh z pilin a ty polijte kávou nebo jiným kofeinovým nápojem. Slimáci přes tuto ochranu neprojdou.

 

5. Slimáci jako krmivo pro drůbež

Jednou za čas vypusťte na svou zahradu slepice, kachny nebo husy, budete se divit, kolik slimáků sežerou.

 

6. Lahůdka, které neodolají

Kočičí nebo psí žrádlo je pro slimáky něčím neodolatelným. Připravte jim konzervu nebo mokré granule, slimáci se do pasti sami chytí.

 

7. Sůl nad zlato

Snad nejvíce účinná, přesto dost drastická metoda zbavení se slimáků. Posolením slimáků se jejich těla rozežerou.

 

8. Záhony oploťte

Kolem záhonů vytvořte zábranu v podobě dřevěnžých prken, pletiva a plechu. Tyto materiály mají suchý povrch, což je pro slimáka milujícího vlhko těžká překážka.

 

9. Horká voda

Slimáky posbírejte a poté je zalijte vařící vodou, jejich konec bude rychlý.

 

10. Chemie

Pokud selžou domácí metody, pak je také možnost koupení chemických granulí, které slimáci sežerou a chcípnou. Granule se však nedoporučuje používat dlouhodobě, chemie se může dostat do půdy a ohrožuje také další zvířata.

Jak bojujete proti slimákům vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.