Vyberte možnost Stránka

Šílené horské kozy

Šílené horské kozy
Rate this post
!AdSense – before content



Každé zvíře se musí přizpůsobit oblasti, ve které žije. Ale v případě divokých horských koz, se jedná o naprosté bláznovství! Strmé skalní stěny nejsou pro tyto kozy žádný problém! Podívejte se na neuvěřitelné fotografie, zachycující kozy v těch nejkrkolomnějších pozicích.

Pokud můžeme soudit pak jsou tyto kozy naprosto šílené! Nebo ne? Ač se zdá jejich chování velmi nebezpečné, přináší kozám řadu výhod. Jejich neuvěřitelné výstupy jim zaručí šťavnatý trs trávy nebo chutný keřík, který čeká jen na toho, kdo se nebojí pro něj vylézt. Neuvěřitelné výstupy na stěny skal také kozy chrání před útoky predátorů na zemi. Drsné počasí a zejména pak vítr způsobuje obsah minerální soli v rostlinách rostoucích na skalách a právě sůl je kozy velmi rády lížou.

Některé z následujích fotografií ukazují kozy z USA, což je v podstatě druh kozí antilopy, ale ti ostatní jsou už čistokrevné kozy. Jde o o kamzíka horského nebo alpského kozorožce.

Všechny kozy mají speciální kopyta, která jim umožňují stoupat po strmých skalách s neuvěřitelnou jistotou a lehkostí. Na rozdíl od koňského kopyta, jsou ty kopyta kozí plné spárek, což je dobré zejména pro rozložení váhy a uchycení. Okraje kopyt jsou tuhé, zatímco středy jsou měkké a poddajné. Udržení ve skalním nerovném povrchu je pak pro kozy hračka. 

silene-horske-kozy-1 silene-horske-kozy-2 silene-horske-kozy-3 silene-horske-kozy-4 silene-horske-kozy-5 silene-horske-kozy-6 silene-horske-kozy-7 silene-horske-kozy-8 silene-horske-kozy-9 silene-horske-kozy-10 silene-horske-kozy-11 silene-horske-kozy-12 silene-horske-kozy-13 silene-horske-kozy-14 silene-horske-kozy-15 silene-horske-kozy-16 silene-horske-kozy-17

Jak se vám líbí kozí horolezci?

Napsala: Lucie Drozdová

!AdSense – after content



O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!






Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.