Vyberte možnost Stránka

Sexboti. Společníci budoucnosti nebo vynález zkázy?

Sexboti. Společníci budoucnosti nebo vynález zkázy?
Rate this post

 

Sexboti nejsou jen módním výstřelkem digisexuálů, ale čeká je velká budoucnost. Jejich technologický vývoj urychlila světová pandemie. Zájem o robotické společníky stále roste a s rozvojem umělé inteligence se stále více začínají podobat skutečným lidem. Reakce na jejich přínos lidstvu jsou nicméně rozporuplné.

Obsah článku

Přinesou roboti konec samoty?

Již dnes jsou roboti lidskými společníky. Zlepšují životní podmínky osamělým lidem, seniorům, fyzicky i duševně nemocným osobám. Nahrazují nafukovací panny. Jejich vývoji nahrává kromě pandemie přesun lidské pracovní i volnočasové činnosti do online a virtuálního světa.

Vztah se sexbotem už není sci-fi

Komunita tzv. digisexuálů, kam můžeme robosexuály zařadit, exponenciálně roste. Málokoho už překvapí zpráva o tom, že se nějaký muž či žena, oženil či vdala, za robota či realistickou silikonovu pannu. Někdy se jedná o výstřelek a snahu o získání pozornosti, ale například v Japonsku už jsou vztahy s real dolls zcela běžné.

Pravděpodobně i vy znáte robotku Sofii. Propagátorku vztahů mezi lidmi a roboty, která poskytuje rozhovory novinářům po celém světě a v Saudské Arábii jí dokonce udělili občanství.

Nálepka robosexuál

Počet sexuálních identit člověka 21. století stále roste a málokdo by je dnes spočítal. Být heterosexuálem, homosexuálem či pansexuálem mnohým lidem již nevyhovuje a omezuje jejich vnímá sebe sama. Přihlásit se k digi či robosexualitě už není ve většinové svobodné společnosti stigma, ale obecně přijímaná alternativa.

Propagátor a odborník na umělou inteligenci David Levi tvrdí, že do roku 2050 budou roboti pro lidi tak atraktivní, že je budou preferovat před člověkem. Trendy spojené s přesunem společenského života, komunikace, vztahů a intimity do online světa jeho vizi podporují.

Jen je třeba ještě pár let technologického vývoje, aby sexboti skutečně dosáhli ultrarealistického projevu a pohybu. Hodně bude záležet na rozvoji umělé inteligence, která bude pro hromadné začlenění sexbotů do lidských životů zcela zásadní.

Boj odpůrců a milovníků robotů

Každá technologická novinka a její rozšíření s sebou nese konzervativní kritiku a strach. Zničí sexboti mezilidské vztahy? Posílí stereotypy o představě dokonalého lidského těla a chování? Mohou poskytnout člověku zcela zásadní rovinu empatie a citů?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky přinese až budoucnost. Stejně jako s jinými vynálezy bude záležet ve finále na člověku, zda-li se ze sexbotů stane milující a pomáhající společník nebo vynález zkázy.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!