Vyberte možnost Stránka

S rekuperací si zajistíte zdravé a spokojené prostředí ve Vaší domácnosti

S rekuperací si zajistíte zdravé a spokojené prostředí ve Vaší domácnosti
Rate this post

Pravidelná výměna vzduchu je základní dispozicí pro zdravou a spokojenou domácnost. Zajistěte si ve svých domovech zdravé a čisté prostředí s pomocí rekuperace. Ušetříte tak za topení a navíc se zbavíte plísní či bakterií. 

Jak rekuperace funguje?

Zjednodušeně je princip rekuperace založen na zpětném získávání tepla při větrání. Skrze rekuperační jednotku je do místnosti přiváděn venkovní čerstvý vzduch a z objektu odváděn teplý odpadní vzduch.

Kam se vyplatí umístit rekuperaci?

Rekuperační systém je kompatibilní s každým typem domácnosti. Služby rekuperace ocení především obyvatelé ve městech, kde je na denním pořádku hluk a prach z ulice. Komu by se také nelíbilo větrat v místnosti bez potřeby otevírat okna? Kromě zamezení vniknutí negativních vlivů zvenku do domácnosti Vám navíc z místností neunikne žádné teplo. V rámci rodinného domu je využití rekuperace lehce odlišné. Rodinný dům lze rozdělit na dvě základní zóny, kde vznikají odlišné potřeby čerstvého vzduchu. První zóna je obývací pokoj spolu s kuchyní. Do druhé zóny spadají klidové místnosti jako je ložnice a dětské pokoje. V první zóně se nejčastěji větrá během dne a v zóně druhé v noci. K tomuto individuálnímu přístupu je rekuperace jako stvořená, jelikož si sami můžete nastavit fungování rekuperační jednotky v rámci celého dne.

Nesmírné výhody rekuperace

Pravidelná výměna vzduchu ve Vaší domácnosti díky rekuperaci zajistí mnohem čistší vzduch než během klasického větrání okny. Díky zabudovaným filtrům v rekuperaci se totiž do Vašeho obydlí nedostane prach, alergeny či jiné nečistoty. Mezi další výhody patří snížení provozních nákladů, udržení optimální vlhkosti v místnosti či snížení energetické náročnosti domu. U novostaveb s elektrickým vytápěním pak díky rekuperaci můžete ušetřit až 50% výdajů za energie.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.