Vyberte možnost Stránka

Fasádní obklady z kamene? 7 důvodů, proč se rozhodnout pro fasádní kamenný obklad

Fasádní obklady z kamene? 7 důvodů, proč se rozhodnout pro fasádní kamenný obklad
Rate this post

Přírodní kámen se používal jako základní stavební materiál pro fasády již stovky let dozadu. V současnosti zažívá své obrození a to hned z několika příčin. Asi nejdůležitější je fakt, že obklad na fasádu domu z kamene představuje ze všech materiálů nejekologičtější řešení. A co ostatní důvody? Čtěte dál a dozvíte se více.

Obsah článku

1. Fasádní obklad z kamene dodá budovám nový vzhled

V případě, že předěláváte dům, můžete na fasádu použít přírodní kámen. Ať už je váš styl spíše tradiční nebo naopak současný, přírodní kámen je ideálním řešením v obou situacích.

2. Přírodní kámen zvyšuje trvanlivost a odolnost fasády

Kamenné fasády jsou nejen ohnivzdorné, ale díky pevnosti kamene překonají svojí stálostí všechny ostatní materiály.

3. Obklad na fasádu z kamene nepotřebuje údržbu

Pokud si chcete ušetřit náklady a námahu spojené s předělávkou časem poznačené fasády, je pro vás přírodní kámen tím pravým. Na rozdíl od jiných přírodních či syntetických materiálů totiž na slunci nevybledne a kamenný obklad ošetřený impregnací je zároveň odolný vůči vlhkosti a mrazu.

4. Kamenný fasádní obklad zvyšuje estetickou hodnotu budovy

Kámen jako přírodní materiál pomáhá novostavbám zapadnout do okolního prostředí. Propůjčuje jim svůj originální vzhled a umožňuje majiteli prostřednictvím osobité úpravy fasády prezentovat svůj charakter.

5. Fasády z přírodního kamene chrání budovu před znečištěním

Všichni velmi dobře víme, jak vypadá i ta nejkrásnější malovka po několika letech. Barva ztrácí svěžest, zesivně nebo vybledne a především u světlých barev můžeme pozorovat rozličné fleky a nečistoty. Použitím fasádních obkladů z kamene se uvedeným nepříjemnostem s přehledem vyhnete. Kámen si totiž dlouhodobě zachovává svůj původní bezvadný vzhled a ani zub času na něm nezanechává nežádoucí stopy.

6. Obklady z přírodního kamene šetří náklady na vytápění

Zásluhou tepelně izolačních vlastností kamenné fasády zůstává vytvořené teplo uvnitř a neuniká skrz stěny. To má za následek ušetření na výdajích spojených s topením.

7. Fasádní obklady z kamene umožňují široký výběr podle barev i tvarů

Velký výběr dostupných obkladů z přírodního kamene usnadňuje jejich kombinovatelnost s barevnou omítkou. Zároveň dávají volný prostor fantazii a osobním preferencím.

Fasádní obklady z kamene jsou nadčasovou volbou pro všechny, kterým záleží na vzhledu a kvalitě fasády. Jejich neocenitelné vlastnosti přesvědčily již mnohé lidi, kteří jsou s nimi nadmíru spokojeni. Chcete se k nim přidat i vy?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.