Vyberte možnost Stránka

Proč se nyní více než kdy jindy vyplatí investovat do dluhopisů?

Proč se nyní více než kdy jindy vyplatí investovat do dluhopisů?
Rate this post

O dluhopisech již určitě slyšel každý z nás. Minimálně ty státní byly v uplynulých měsících často přetřásaným tématem a nabízeny k zakoupení ze strany Ministerstva financí. Mnoho lidí však i tak upřednostňovalo spíše spořicí účty nebo jiné způsoby investic. Nyní se však dostáváme do období, kdy se většina zaběhnutých způsobů investic nevyplácí a jsou to právě dluhopisy, které přebírají ve světě investic pomyslné žezlo. Proč tomu tak je?

Spořící účty už se nevyplácí

Důvod, proč různé druhy investic ztrácejí na své úspěšnosti, je poměrně nasnadě – je jím neustále rostoucí inflace. Zatímco se v podstatě celý svět v posledních dvou letech potýkal s pandemií koronaviru, docházelo k rostoucí krizi, která se nyní navíc prohloubila ještě v důsledku války na Ukrajině. Dochází tak k neustálému zdražování, inflace dosahuje neuvěřitelných výšin a zdá se, že její růst jen tak neskončí. Peníze tak ztrácejí hodnotu. Míra inflace již dávno převýšila výši úroků nabízenou u spořicích účtů, takže i na nich již peníze nedosahují zhodnocení. Nemovitosti jsou předražené, hodnota zlata kolísá, akcie jsou příliš rizikové. Dluhopisy tak představují stále ještě výhodný a zároveň bezpečný způsob, kam investovat peníze. Například investice s Uniprospe.eu, firmou zabývající se likvidací odpadního polymeru, vám garantuje zhodnocení vašich peněz o 9,5 % p.a., přičemž splatnost dluhopisů je již na konci roku 2022.

Upřednostněte firmy

Jak můžete vidět na příkladu Uniprospe.eu, zúročení je podstatně vyšší než u státních dluhopisů, proto pokud se rozhodnete investovat právě v této oblasti, měli byste rozhodně upřednostnit dluhopisy korporátní. Jedná se oproti státním sice o trochu rizikovější investici, nicméně v porovnání s akciemi je tato investice stále velmi bezpečná. Pokud se navíc rozhodnete pro společnost, kterou si důkladně prověříte, která má silné zázemí a vidinu dobré budoucnosti, jako je tomu například i u zmíněné Uniprospe.eu, pak se nemusíte obávat toho, že byste o své peníze přišli.

Chcete-li tedy ochránit své volné finanční prostředky před negativy trhu, rozhodně dluhopisy vyzkoušejte. Právě investice s Uniprospe.eu může být dobrým výchozím bodem.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.