Vyberte možnost Stránka

Pracovní oděvy Praha – Ochrana vašeho zraku, sluchu, hlavy

Rate this post
!AdSense – before contentPracovní oděvy Praha taktéž nabízí doplňky pro ochranu zraku, sluchu, i hlavy. Mnoho pracovních pozic zahrnuje zvýšenou hlučnost, prudké osvětlení či možnost pádu věcí a je potřeba předcházet možným zraněním.

Není vhodné toto zanedbat, jelikož bychom se pak mohli potýkat s trvalým poškozením smyslů či vážným zraněním hlavy.

Obsah článku

Ochrana sluchu

Pokud pracujete v prostředí, kde je nižší hlučnost, bohatě postačí pěnové zátky. Vyrábí se jich různé typy a je jen na vás, který si vyberete a který vám bude vyhovovat.

V prostředí s vysokou hlučností je potřeba myslet na důkladnou ochranu sluchu, kterou zajistí kvalitní chrániče – sluchátka. Podle vašich potřeb si můžete vybrat chrániče na tlumení různých frekvencí hluku.

Opět se dá sehnat mnoho typů, proto neváhejte a vybírejte pečlivě. Budou se vám hodit například pro práci se střelnou zbraní.

Ochrana zraku

Zrak patří k nejdůležitějším smyslům, které člověk má, a proto bychom si ho měli chránit. Ochranné brýle se řadí k podstatným možnostem, jak si oči ochránit při práci. Při vykonávání profesí jako svářeč, brusič či chemik jsou ochranné brýle bezpodmínečnou nutností. Část ochranných brýlí se dá nasadit přes dioptrické brýle, zatímco další část si klidně můžete nechat dovybavit dioptrickými skly.

Během nebezpečných pracovních činností by si ochranné brýle měl nasadit každý, aby účinně zamezil poškození zraku.

Nesmíme ovšem zapomínat, že nebezpečí pro náš zrak představují také počítače. Nespočet z nás tráví u počítače denně několik hodin, mnozí z nás pracují i po nocích ať už kvůli zabezpečení rodiny, kdy pracují ještě z domu, nebo během nočních směn. Často si ale velmi málo uvědomujeme, že i při práci na počítači či notebooku je potřeba o svůj zrak pečovat. Buď se zde podívejte, co pro své oči můžete v tomto případě udělat, nebo si zkuste sehnat speciální brýle, které váš zrak u počítačů ochrání.

Ochranné přilby, štíty, kukly

Kvalitní ochranné brýle či svařovací kukly jsou základem pro ochranu zraku. Můžete je sehnat v různém designu. Kromě ochranných brýlí si můžete zrak zabezpečit za pomoci ochranných štítů nebo svařovacích kukel.

Ochrana hlavy je nesmírně důležitá například v hornictví, lesnictví, stavebnictví apod. Sehnat můžete různé ochranné přilby, obličejové štíty, náhlavní soupravy a další zboží. Výhodou multisystémů je jejich výhoda vyřešit v jednom produktu ochranu hlavy, zraku i sluchu.

Vzhledem k tomu, že multisystémy chrání i dechové ústrojí, jsou tudíž velmi vhodné taktéž do prašného prostředí. Jaká rizika pro pracovníky toto prostředí představuje je možné zjistit zde.

Ochranné přilby si můžete vybrat přesně podle toho, jaké jsou pro vaše potřeby nejvhodnější.

Doplňkové vybavení k ochranným přilbám

Najít se dají drátěné štíty, sluchátka pro přilby, držáky štítu, potní pásky, LED lampy nebo reflexní nálepky.

Pracovní oděvy Praha – antistatické oděvy, pracovní rukavice

Je potřeba zmínit se také o antistatických oděvech. Ty jsou nezbytným vybavením při práci s možnými výboji a elektrostatickými součástkami. Je k nim možné sehnat také rukavice, které při této práci velmi pomohou.

Pracovní rukavice

Pracovní rukavice by měly být součástí vybavení každého, kdo se živí namáhavou manuální prací. Pracovní rukavice ochrání před tvorbou oděrek, mozolů a popálenin. Kvalitní ochranné pracovní rukavice vám umožní pracovat bezpečně a eliminovat tak zranění na minimum. Je možné sehnat celou řadu typů, od zahradních přes sklářské až po svářečské rukavice. Každý pracovník si jistě vybere právě ty, které mu budou vyhovovat nejvíce.

Naštěstí se již dá vybrat velké množství vzhledů a dokonce můžete sehnat rukavice i z velmi výrazné barvy, což se může také velmi hodit.

Klasické pracovní rukavice tak, jak je znáte, jsou již minulostí. V dnešní době je třeba držet tempo s novými technologiemi i materiály, které se dostávají do popředí. Velmi vyhledávanými jsou antivibrační rukavice, které jsou šité na míru náročným profesím, kde se manuálně pracuje s vibrujícími elektrickými zařízeními.

Právě sbíječky, vrtačky a mnoho dalších nástrojů neúměrně zatěžuje lidské klouby v oblasti rukou. Speciálně navržené a zpracované rukavice dokáží necitlivé otřesy efektivně tlumit a tím ulevit od přetížení, které je na ruce vyvíjenou soustavně i několik hodin v kuse.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.