Vyberte možnost Stránka

Při tvorbě zdravého jídelníčku nezapomínejte na olivové oleje

Při tvorbě zdravého jídelníčku nezapomínejte na olivové oleje
Rate this post

 

Trápí Vás starosti s cholesterolem a rád byste se vyhnul lékům? Zkuste změnit Váš jídelníček a zařaďte do něj také přípravu jídla na olivovém oleji.

Proč používat olivové oleje?

Olivový olej patří k nejzdravějším surovinám na světě a právem se mu tedy přezdívá tekutý zázrak. Olivový olej je zdrojem vysokého množství mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu E. Obsahují také vitamíny A, D a K. Napomáhá také některým dalším vitamínům rozpustným v tucích v jejich vstřebávání do organismu. Pro své složení je hojně využíván nejen v gastronomii, ale rovněž v léčitelství, farmacii a kosmetickém průmyslu. Olivový olej představuje především základní surovinu ve středomořské kuchyni. Své nezastupitelné místo však zaujímá také v české kuchyni. V oblibě jej mají především ti, kteří chtějí žít zdravě. Je vědecky dokázáno, že olivové oleje působí preventivně před kardiovaskulárním a nádorovým onemocněním, snižují hladinu cholesterolu, podporují funkci žlučníku a mají rovněž detoxikační účinky.

Jak se od sebe liší olivové oleje z pokrutin a panenské olivové oleje?

Kvalitní olivové oleje můžete zakoupit v e-shopu společnosti BMC Brno. Kromě toho zde katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/ můžete pořídit také kvalitní olivy španělská vína Old Porter. V sortimentu společnosti BMC Brno zboží najdete extra panenské olivové oleje i olivové oleje z pokrutin. Rozdíl mezi zmíněnými druhy olivových olejů spočívá v jejich zpracování. Oleje z pokrutin se získávají smícháním rafinovaného olivového oleje z pokrutin a panenského olivového oleje. Extra panenské oleje jsou lisovány z celých plodů téměř zastudena a hodí se, jak pro studenou, tak teplou kuchyni. Při jejich ohřívání by se neměla přesáhnout teplota 210 °C.


je

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!






Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.