Vyberte stránku

Potřebujete půjčku, ale chcete se vyhnout potížím? Víme, jak na to!

Potřebujete půjčku, ale chcete se vyhnout potížím? Víme, jak na to!
Potřebujete půjčku, ale chcete se vyhnout potížím? Víme, jak na to!
4 (80%)
celkem 1 hodnocení

Půjčování peněz dnes není žádná velká věda. Ať už potřebujete drobnou půjčku před výplatou nebo úvěr v řádech statisíců, stačí sednout k internetu a během pár minut můžete mít nejen vybraný produkt, ale také podanou a mnohdy i vyřízenou žádost. Ovšem pozor, půjčku si sice můžete vyřídit snadno a rychle, nikdo však neříká, že to skutečně musíte udělat. Neuvážené chování by vás totiž mohlo dostat také do spousty problémů. Jak se jim tedy vyhnout?

1.  Mějte perfektní přehled o svých financích
Než se do úvěru vrhnete hlavou napřed, měli byste se ujistit, že dobře víte nejen to, kolik každý měsíc vyděláte a utratíte, ale také za co. Díky tomu vám včasné plánování vašich financí nebude dělat problém a žádná faktura vás nezaskočí.

2.  Dobře si rozmyslete, zda půjčku opravdu potřebujete
Úvěry sice představují rychlou pomoc při nečekaných výdajích, ale je potřeba počítat s tím, že vás budou něco stát. Například pokud vás do tíživé situace dostala ztráta zaměstnání, tak by to za vás neměla řešit půjčka bez doložení příjmů. Z čeho myslíte, že ji budete splácet? Zkuste to nejprve raději u rodiny nebo přátel, ti si totiž na peníze počkají a nebudou chtít žádný extra velký úrok.

3.  Půjčku si dobře přepočítejte
Důležitým kritériem každé půjčky je i to, kolik vás bude vlastně stát. Nemluvíme však jen o výši jednotlivých splátek, ale také o tom, jak vysoký bude celkový přeplatek, s čímž vám poradí RPSN. Mimo to se informujte také o výši případných sankcí a poplatků spojených s vedením úvěrového účtu.

4.  Před žádostí získejte maximum informací
Jak se říká, nekupujte zajíce v pytli. Společnosti si raději předem prověřte v diskuzních fórech, avšak informace, které se tam dočtete, berte s rezervou. Spíše věnujte pozornost tomu, co je psáno ve smlouvě. Tu by měl mít každý spolehlivý poskytovatel vystavenou na svých webových stránkách.

5.  Dávejte pozor na své osobní údaje
Své osobní údaje byste měli chránit nejen při vyřizování půjčky na internetu, ale také v kterékoliv jiné situaci. Pokud ztratíte občanku, ihned to běžte nahlásit na příslušný úřad. Je na denním pořádku, že si lidé berou půjčky na odcizené doklady, a ve finále to odnese pouze jejich vlastník.

6.  Neberte na sebe cizí půjčku
Vcelku běžně se stává, že si prarodiče berou úvěry jménem svých vnoučat a tak podobně. Do takové pozice se však není vhodné uvádět, i když se jedná o rodinu. Jestliže se totiž daná osoba opozdí se splátkou, budete to vy, kdo za to ponese odpovědnost, obzvlášť pokud jste se zaručili svým majetkem.

7.  Potíže se splácením aktivně řešte
Komukoli se může stát, že mu vypadne příjem nebo onemocní a nebude schopen dostát svým závazkům. Na takové situaci není nic špatného, pokud ovšem nezačnete hrát mrtvého brouka. To by vás totiž dostalo ještě do větších potíží a při delší odmlce by to mohlo vést i k exekuci. Proto raději poskytovatele kontaktujte a dohodněte se s ním na náhradním řešení. Většinou jich mají v nabídce hned několik.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!