Vyberte možnost Stránka

Pečená červená řepa – lahůdka, kterou musíte ochutnat!

Pečená červená řepa – lahůdka, kterou musíte ochutnat!
Rate this post
!AdSense – before contentOdsuňte své předsudky vůči řepě a nechte jí odvést svou luxusní práci na vašem jazyku. Uvidíte, že přátelství s touto potravinou už jen nepřerušíte!

Když se řekne řepa, tak většině z nás asi v hlavě vyskočí obrázek školní jídelny a nakládané řepy, kterou se nám snažily učitelky mermomocí vnutit a nacpat do krku.

Toto trauma pak uvízlo v každém a není divu, že řepu už nechceme na talíři do konce života vidět! ALE!

Je tady velké ale, které by měl každý odpůrce řepy vzít v potaz!

I když nejste milovník nakládané řepy, nemusí to znamenat, že vám pečená řepa neučaruje! Chuť nakládané a pečené řepy je něco jako den a noc, nebe a peklo, černá a bílá. Je to prostě na hony vzdálené.

Odsuňte svou nenávist k řepě a dejte jí znovu šanci!

Pečená červená řepa

Jak si připravit tuto lahůdku? Je to absolutně jednoduché a rychlé. Stačí nakoupit potřebné suroviny a pak už jen péct. Zvládne to každý začátečník!

Na pečenou červenou řepu si připravte: 2 středně velké červené řepy, ¼ šálku vlašských ořechů, 1 svazek řeřichy, kozí sýr dle chuti a potřeby

Na zálivku si připravte: 2 lžičky balsamica, 4 lžičky olivového oleje, 4 lžičky vymačkané pomerančové šťávy (není nutná), sůl a pepř dle chuti

A jde se na to!

1. Předehřejte troubu na 250 °C.

2. Očistěte řepu od nečistot a stonků Poté řepy zabalte po jedné do alobalu a umístěte tyto balíčky do středu připraveného pekáčku. Řepy nechte péct 45-60 minut do doby, než řepou projde vidlička.

3. Zatímco jsou řepy v trouby, opečte (ne spalte) si připravené vlašské ořechy na pánvi na středním plameni po dobu 5-10 minut.

4. zálivku připravte smícháním všech na ní potřebných ingrediencí. Dochuťte si jí dle vlastních chutí!

5. Upečené řepy vyndejte z alobalu a zbavte je jejich šlupky.

Servírování

Na talíř umístěte 4-5 plátků upečené řepy, posypte kozím sýrem. Poté přidejte vrstvu řeřichy a pocházejte opečenými vlašskými ořechy. Nakonec zalijte zálivkou.

Užijte si tuhle božskou lahůdku a staňte se misionářem v šíření tohoto receptu!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.