Vyberte možnost Stránka

Ochutnejte arktické destiláty z nejsevernější palírny světa

Ochutnejte arktické destiláty z nejsevernější palírny světa
Rate this post

Aurora Spirit je unikátní palírna nacházející se na 69 stupních severní šířky, tedy daleko za polárním kruhem. Palírna, která ručně vyrábí lihoviny z arktických surovin, je obklopena Lyngenskými Alpami i půvabnými fjordy a arktickou divočinou. Poutavý je však i samotný provoz lihovaru, z něhož se otevírá výhled na polární záři.

Palírna byla vybudovaná na někdejší základně NATO z dob studené války, přičemž whisky zraje v síti podzemních tunelů a bunkrů. Destiláty se stáčejí do lahví pod značkou Bivrost. Jen pro zajímavost, slovo Bivrost pochází ze staré norštiny a vychází z tisíc let starých vikingských legend o polární záři. Staří Vikingové pojmenovali polární záři právě jako „bivrost“, což v přímém překladu znamená „třesoucí se cesta“. Domnívali se totiž, že severní záře je cestou pro bohy mezi Midgardem a Asgardem.

Arktická whisky je i investiční alkohol

Přímo na úpatí majestátních Lyngenských Alp se ručně vyrábí arktická whisky. Vzhledem k tomu, že pro zachování vysoké kvality není možné výrobu uspěchat, palírna Aurora Spirit každým rokem uvádí na trh dvě limitované edice ze sběratelské série, která je odkazem na devět světů severské mytologie. Pro výrobu se používá tající voda z ledovců a místně vypěstovaný speciální arktický ječmen.

Každá edice je specifická jedinečnými chutěmi, kterých je možné dosáhnout právě daleko za polárním kruhem. Arktická whisky patří mezi prémiový alkohol se sběratelskou hodnotou, a proto není divu, že poptávka po ní je tak vysoká.

Arktický gin jako zajímavý dárek

Stejně tak se i ostatní druhy destilátů vyrábí v menších objemech. Arktický gin byl na trh uveden v roce 2016 a destiluje se za použití tradičních rostlinných ingrediencí v kombinaci s arktickými bylinkami a vodou z ledovců. Gin je charakteristický velice jemnou a vyváženou chutí.

Arktické destiláty jsou zajímavé dárky s nádherným příběhem.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.