Vyberte možnost Stránka

Zdravá a chutná večeře nebo pohoštění – Jedli jste už kuřecí stripsy s acai berry?

Zdravá a chutná večeře nebo pohoštění – Jedli jste už kuřecí stripsy s acai berry?
Rate this post
!AdSense – before contentKaždý chlap má někdy velký hlad a málo času. Kuřecí nudličky/stripsy jistě znáte! Jde o rychlé, chutné jídlo vhodné na večeři i jako pohoštění pro přátele.

My vás naučíme tento pokrm dělat ještě o něco chutnější a také zdravější! 

Naše verze kuřecích stripsů je lahodná, maso je uvnitř šťavnaté, na povrchu křupavé a nabízí zdravý bonus v podobě acai.

Co to acai je? 

Tropické ovoce Acai Berry je energickou bombou pro vaše tělo a překvapením pro váš mlsný chlapský jazýček. Celá řada pozitivních účinků vyzdvihla tyto ‚‚bobulky podobné borůvkám“ na seznam superpotravin.

Acai je odborníky i laickou veřejností považováno za jednu z nejzdravějších potravin naší planety!

My tedy nevidíme důvod, proč právě o acai neobohatit recept na kuřecí stripsy. Výsledek se pro vás stane závislostí – věřte tomu, celá naše chlapská redakce tyto kuřecí stripsy už ochutnala a je to pecka!

Kuřecí stripsy s acai berry

Co budete potřebovat? 400 g kuřecího masa (podle hladu a počtu strávníků), 1 vejce, hladká mouka dle potřeby, 200 ml mléka, loupaná sezamová semínka, 1 lžíce másla, 1 lžíce kukuřičného škrobu, 300 g acai pyré (nechat cca 30 minut povolit v pokojové teplotě), sůl, oblíbené bylinky

Příprava je rychlovka!

1. Maso si očistíte, omyjete a nakrájíte na malé kousky. Ty lehce obalíte v řidším těstíčku z hladké mouky, vajíčka, mléka a soli. Obalené posypete sezamovými semínky a dáte ihned smažit do rozpáleného oleje. Usmažené necháte na ubrousku okapat od přebytečného oleje.

2. Na pánvi rozehřejete máslo, přisypete kukuřičný škrob a rozmícháte dohladka. Pak postupně přidáte pyré z acai a přivede k lehkému varu. Provařenou omáčku můžete dochutit oblíbenými bylinkami a trochou soli.

Hustou, aromatickou omáčkou přelijete usmažené stripsy, nebo lépe, dáte do misky k namáčení. 

Věděli jste, že?

Ovoce Acai posiluje imunitu, bojuje s infekcemi a ochraňuje důležité orgány před těžkými onemocněními? Navíc udržuje dobrou náladu a skvělou chuť na jazyku. A výhodou je i snadné zařazení do vašeho jídelníčku. Vykouzlit snadný recept z acai je otázkou pár minut.

Čtěte více o účincích acai berry a udělejte svůj jídelníček zdravější i chutnější

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.