Vyberte možnost Stránka

Chlapské vaření – Jak podusit maso, aby se zachovala jeho dokonalá chuť?

Chlapské vaření – Jak podusit maso, aby se zachovala jeho dokonalá chuť?
Rate this post
!AdSense – before contentSám doma? Máte hlad? Připravte si dokonalý pokrm z masa! Poradíme, jak podusit maso a zase si jednou jíst jako pán!

Co si budeme povídat, i když se může vaše partnerka přetrhnout, aby vám ten její bulgur s brokolicí chutnal, maso je prostě maso. Využijte tedy její nepřítomnosti v kuchyni a uvařte si pořádné jídlo.

Třeba takové pomalu dušené maso, které vám dodá energii a sílu. 

Dušení masa může být náročné. Když se neudělá vše správně, ve výsledku budete mít na talíři mít tuhou žvýkačku. Jak na to, aby se to nestalo? Řiďte se naším osvědčeným postupem!

Jaké maso je k dušení nejideálnější?

Nejlepší maso k podušení je samozřejmě hovězí. V řeznictví si vyberte plec, krk, svíčkovou, vysoký roštěnec, kýtu, v nejhorším případě kliku na guláš.

Příprava masa před dušením

Žádné velké okecávačky, příprava masa před podušením v pár jasných krocích:

  • maso omyjte pod tekoucí vodu, vcelku,
  • nakrájené maso můžete lehce naklepat,
  • odstraňte blanky, kraje masa lehce nařízněte, aby se kousky nezkroutily,
  • pokud jde o nemastné a suché maso, prošpikujte špekem či slaninou.

jak-dusit-maso

Dušení masa s dokonalým výsledkem

  • Rozehřejte pánev a maso na něm zprudka opečte. Neztraťte nervy a nesnažte se hned kousky otáčet. Připečení vytvoří fajnovou krustičku, která dodá chuť omáčce.
  • Když se maso “pustí“ od povrchu pánve, zalijte ho vývarem a přikryjte poklicí.
  • Maso můžete pomalu dusit na plotně i v troubě, záleží jen na vás. Postup je víceméně stejný pro obě varianty.
!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.