Vyberte možnost Stránka

7 mýtů o pití kávy

Rate this post
!AdSense – before contentKáva je jedním z nejpopulárnějších nápojů na světě a denně jí pití stovky miliónů lidí. Tento úžasný nápoj se proto stal důležitou součástí našich rán, kdy nám pomáhají probudit se do nového dne. Existují různé názory na kávu na základě různých výzkumů po celém světě. Někteří říkají, že káva neškodí, někteří říkají, že je káva prospěšná, a někteří říkají, že to způsobuje různé problémy. Mnohé argumenty proti kávě jsou špatné a nejsou založeny na pravdě, natož na nějakém fundovaném výzkumu. To mezi lidmi za desítky let způsobilo, že vzniklo několik mýtů, zde jsou některé z nich:

Mýtus číslo 1: Káva snižuje stres

Pití kávy nepřímo souvisí s hladinou stresu, čím více kávy vypijete, tím méně budete nervózní.

Mýtus číslo 2: Kofein způsobuje nespavost

To je klasický mýtus o kofeinu, který není pravdivý. Když vypijete šálek kávy, vaše tělo téměř okamžitě absorbuje kofein, ale také se ho velice rychle dokáže zbavit. Kofein se po konzumaci zpracovává přes játra a téměř polovina kofeinu se dostane z těla během 4-5 hodin a za dalších 5 hodin zmizí téměř 75%  z těla.

Mýtus č. 3: Pití kávy způsobuje rakovinu.

Dalším mýtem spojený s pitím kávy.  Výzkumy, které byly provedeny v průběhu let ukazují, že neexistuje žádná souvislost mezi pravidelnou konzumací kávy a vznikem rakoviny.

Někteří vědci dokonce zjistili, že lidé, kteří pijí kávu každý den jsou na nižším riziku vzniku rakoviny. Káva obsahuje antioxidanty, které pomáhají příznivě v boji proti rakovině. To také pomáhá zvrátit účinky stárnutí.

Mýtus 4: Káva pouze škodí

Někteří vědci objevili úžasné zdravotní přínosy s kávou. Káva obsahuje užitečné antioxidanty, které zlepšují zdraví srdce a jsou dobré při prevenci a boji s rakovinou.

Bylo také zjištěno, že pravidelná konzumace kávy zvyšuje koncentraci, což zvyšuje efektivitu práce a osobního života.

Mýtus 5: Kofein je návykový

Lidé, kteří pijí kávu pravidelně říkají, že jsou závislí na kofeinu, protože mají pocit, že nemohou žít bez ní. Závislost znamená, že člověk má abstinenční příznaky a má nutkání konzumovat více a více… Konzumace kofeinu nezpůsobuje závislost a výzkumy také prokázaly, že kofein nezpůsobí jakýkoliv druh závislosti.

Mýtus 6: Káva způsobuje potrat, neplodnost a nízké porodní hmotnosti

To je další mylná představa o kávě, která nemá žádné prokázané důkazy o tom, že by to byla pravda. Vědci zjistili, že neexistuje žádná přímá souvislost mezi pitím kávy a potratů.

Mýtus 7: Pití kávy může způsobit Osteoporózu

To je další klasický mýtus o kávě, který není pravda.  Nedostatek vápníku a vitaminu D ve stravě je hlavní příčinou osteoporózy a spotřeba kávy v něm má také svou roli. Studie provedené v průběhu let ukázaly, že pokud budete konzumovat přiměřené množství kávy na denní bázi, tak tím nezvyšujete riziko vzniku osteoporózy.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.