Vyberte možnost Stránka

Umění na špičce tužky

Umění na špičce tužky
Rate this post
!AdSense – before contentMiniaturní sošky stojící na špičce tužky vyrobené pomocí šikovných prstů, žiletky, šicí jehly a nože. Jeho úžasné výtvory najdete v galerii.

Dalton Ghetti, 49-letý tesař, který vyrábí tyto neskutečně malé sochy. Je to neuvěřitelné, že tento muž se dokáže poprat s tak miniaturní plochou a vytvořit něco tak dokonalého.

Jak vznikl nápad dělat takto malé umění?

Dalton vypráví:,,Ve škole jsem vyřezal jméno svého přítele do tužky a pak jsem mu tužku věnoval. Později jsem se dostal k sochařství a vytvářel jsem obrovské dřevěné sochy. Pak jsem si řekl, že chci dělat něco zcela nového a vytvořit něco extrémně malého. Začal jsem experimentovat z různými materiály, jako je například křída. Jednoho dne jsem držel v ruce obyčejnou tužku a řekl si, proč nezkusit vyřezat něco z její tuhy. A nápad byl na světě. Dnes už to je 25 let co vyřezávám miniaturní sošky z tužek.

Dalton, který je původem z Brazílie, potřebuje ke svému jemnému umění pouze žiletku, šicí jehlu a vyřezávací nůž. I když už není nejmladší nepotřebuje ke své práci žádnou lupu! Jeho oči a šikovné prsty si vystačí samy.

Umění vycházející ze srdce

Daltonova práce je vlastně proces recyklace. Vytváří z vyhozených zbytků tužek umění. Dalton pracuje u stolní lampy nebo si vystačí s denním světlem. Děnné pracuje 1-2 hodiny. Pomalu odstraňuje kousky grafitu pomocí svých pomůcek. Trvá měsíce a roky než je dílo dokončené. Miniaturní sochařina je pro Daltona koníčkem a formou meditace, nikoliv výdělkem. Například tužky spojené řetězem trvaly dva u půl roku. Vyřezává tužky hlavně pro sebe a proto jeho umění vychází se srdce.

Jeho myšlenkou je přivést pozornost lidí na malé věci. Malé je přece krásné.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.