Vyberte možnost Stránka

Oblíbené telefony roku 2018

Oblíbené telefony roku 2018

Dá se v dnešní době, kdy telefony již dávno neslouží jen telefonování, vlastně říci, které se přístroje jsou oblíbené a které ne. Ano i ne. Každý z uživatelů má totiž zcela jiné požadavky a představy. A také, svět mobilních telefonů, stejně tak, jako v případě oblečení, podléhá stále více módním trendům. Celou situaci ještě komplikuje fakt, že světový trh s mobily stále chrlí nové a nové typy a modely, které se ohřejí na výsluní někdy i jen pár měsíců. Veletrh MWC v Barceloně naznačil, že rok 2018 je ve znamení vykrojených displejů, levných smartphonů a comebacku obyčejných old school telefonů. Což však nemusí vůbec nic znamenat.

I letos jsou nejoblíbenější telefony s poměrem stran 18:9

Všichni výrobci, kromě finské firmy Nokia, která se u některých svých novinek i nadále drží klasického formát 16:9, vsadili všichni na progresivní širokoúhlé formáty. Také trend mobilů s duálními fotoaparáty, který byl nastartován již v minulém roce, se překlopil i do roku 2018. Duální fotoaparáty jsou stále oblíbenější a objevují se i u telefonů nižších cenových kategorií. Je v něčem rok 2018 revoluční a přináší nějaké zcela nové trendy? Jistě…

Když v loňském roce přišel iPhone X s výrazným vykrojením displeje, zahýbal se svět mobilních telefonů v základech a řada odborníků opovržlivě zvedala obočí vzhůru. Šuškalo se, že tento počin zlomí společnosti Apple vaz. Opak je však pravdou. Přístroje s vykrojeným displejem jsou dnes maximálně “cool”, získaly si miliony fanoušků po celém světě a na veletrhu v Barceloně se vykrojený displej objevil i u dalších větších či menších značek. No, zkrátka Apple měl vždy intuici a umí prosadit na trhu i zcela revoluční řešení (Velkému zájmu se například stále těší výkonný iPhone SE, který na rozdíl od ostatních telefonů, si zachoval své malé rozměry). Vykrojený displej najdete nyní například i u smartphonů Asus či Huawei.

Širokoúhlé displeje s poměrem stran 18:9 využívá i společnost Apple.

Čistá platforma Android nastartovala zájem o levné telefony

Druhým trendem, který je charakteristický pro rok 2018, je nástup levných smartphonů a také platforma Android One či odlehčená verze Go Edition – kdy telefony dostávají čistý Android s rychlou aktualizací. Je velmi potěšující, že i smartphony v kategorii okolo dvou tisíc se stanou obecně použitelnými a dobře fungujícími. Dalším, ale neméně důležitým a pro někoho možná old school trendem, je comeback obyčejný tlačítkových telefonů, které umí “jen” telefonovat. Nové “hloupé” telefony však budou chytřejší než ty staré, v období před iPhonem.  Nyní si vedle “telefonování” poradí i s Facebookem, nabídnou uživatelům Messenger či Whatsapp a zvládnou i pokročilé datové funkce, které byly dosud doménou pouze chytrých telefonů.

Nová Nokia 8110 4G je návratem ke “starým dobrým telefonům”, ale s novými progresivními funkcemi.

Zajímá vás svět mobilních telefonů? Sledujete novinky? Můžete se společně s námi těšit na pravidelný ročník veletrhu MWC v Barceloně.

O autorovi

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.