Vyberte možnost Stránka

Ministerstvo vnitra získalo elektrickou Škodu Enyaq. Za volant usedl Jan Hamáček

Ministerstvo vnitra získalo elektrickou Škodu Enyaq. Za volant usedl Jan Hamáček
Rate this post

Vše nasvědčuje tomu, že ministr vnitra Jan Hamáček skutečně chová sympatie k červené barvě. V červené mikině, která určitou dobu symbolizovala boj proti koronaviru, sice k vidění není, ale nedávno převzal do užívání nový elektromobil Škoda Enyaq iV – jak jinak než v červené barvě. Žádný jiný ministr se k podobnému kroku neuchýlil, Hamáček je proto momentálně jediným elektromobilizovaným členem vlády.

Hamáček si zbrusu nový elektromobil z dílny mladoboleslavské automobilky přebral ve čtvrtek 22. července. Škoda Auto uvedla, že ministerstvu neposkytla žádnou speciálně upravenou verzi, ale běžný sériový vůz. Konkrétně Škoda Enyaq iV 80 s výkonem 150 kW a pohonem zadních kol. Baterie o kapacitě 77 kWh vozu umožňují dojet až 534 kilometrů.

Nedílnou součástí výbavy „ministerského“ Enyaqu jsou například vyhřívaná sedadla a volant, 13“ infotainment, boční akustická skla, hlasová asistentka Laura či rychlé dobíjení. Samozřejmostí je plejáda bezpečnostních asistentů včetně bezpečnostního systému eCall, asistenta pro udržení jízdního pruhu nebo rozpoznání únavy řidiče. Ministra vnitra jistě potěší i drobnosti v podobě populárních škodováckých vychytávek. Třeba deštník ve dveřích.

Velká 19“ kola vozu vyloženě sluší a v kombinaci s červeným lakem z něj dělají dravou, ale stále ještě reprezentativní limuzínu. Cena nové Škody Enyaq v této verzi je 1 210 000 Kč, všem lze předpokládat, že ji ministerstvo získalo za přívětivějších podmínek.

Svou spokojenost Hamáček demonstroval na Twitteru, kde uvedl: “Pokrok nezastavíš, budoucnost aut je v elektromobilitě. Jako první ministr ČR budu jezdit v elektromobilu. Dnes jsme převzali do flotily @vnitro Škodu Enyaq iV.“ Místopředseda vlády však není jediný, kdo si nyní bude užívat jízdu v nové škodovce. Společně s ním přebrala 500 kodiaqů a 38 superbů policie ČR.

Zdroj/ foto: Twitter – Jan Hamáček

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.