Vyberte možnost Stránka

Kvalitní pánský oblek i zimní oblečení – Víte, jak správně své oblíbené kousky z šatníku skladovat?

Kvalitní pánský oblek i zimní oblečení – Víte, jak správně své oblíbené kousky z šatníku skladovat?
Rate this post
!AdSense – before contentNe každý chlap má šatník a další úložné prostory na oblečení tak veliké, jak by si přál. Jak se tedy poprat se správným skladováním pánského oblečení? To zjistíte v našem dnešním návodu.

Zima, zdá se, skoro za námi a stejně tak i pomalu ale jistě končí plesová sezóna. Řešíte, kam uložit svůj fajnový plesový oblek nebo zimní bundu?

Poradíme, jak správně skladovat mimosezónní oblečení, aby vám po vybalení dělalo zase parádu.

První dilema vás čeká při rozhodování, zda ve svém šatníku snesete naftalínové kuličky, nebo to risknete bez nich. Hodně také záleží na tom, z čeho se vlastně váš šatník skládá. Přece jen, když si má takový brouk vybrat, dá vždy přednost hedvábí před polyesterem.

Obsah článku

Čtěte také: Mužský styl – Zjistili jsme, co tvoří základ pánského šatníku

Skladovat jen to, co hodláte ještě nosit

Vždy, když končí sezóna, je jasné, že člověk odkládá neaktuální oblečení a pořizuje nové. To, co si hodláte ponechat a uskladnit by však mělo priojít vaším kritickým okem. Opravdu budete tuto bundu nosit napřesrok znova?

Zbavte se všeho:

  • co vám přijde už obnošené,
  • co nenosíte,
  • co nemáte rádi,
  • co vám už velikostně nesedí.

Zkrátka, pocit, že to ještě někdy unosíte potlačte a bez milosti vyházejte všechno staré a k ničemu oblečení. Nemusíte výhozu litovat, stačí použít Zalando Lounge slevový kód a nakoupit nové kousky se slevou.

Před uložením oblečení vyprat

Zdá se vám být zimní kabát čistý? Nosili jste ho hezkých pár týdnů, tak si zaslouží očistu. Nehledě na to, že pokud jej máte další sezónu obléknout s chutí, musí být i příjemně cítit. Pokud si na vyprání netroufáte a nemáte doma šikovnou ženskou ručku, svěřte své oblečení čistírně.

Kromě toho, některé oblečení je po delší době nenošení cítit syntetickým zápachem. Toho se zbavíte jednoduše, stačí své pánské oblečení vyprat v tekutém pracím prášku.

Je lákavé, vzít všechno mimo sezónní oblečení, hodit ho do skříně, zavřít a už ho neřešit. Nedělejte to, protože, když skříň za rok otevřete, zděsíte se, co se to z vašich oblíbených kousků stalo a odkud je všechen ten podivný zápach?

pansky-satnik

Poznámka redakce: A vyprat oblečení pro muže před jeho uskladněním nestačí. Vytřít a vyvětrat je třeba i skladovací prostory.

Čtěte také: Babské rady pro chlapy aneb Když přijde na skvrny

A konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu… V čem oblečení skladovat?

Plastový kontejner z Ikea je nejuniverzálnější řešení, ale uvědomte si, že uzavřené plastové boxy nemají jen samé výhody. Největším problémem je mizerná cirkulace vzduchu, což je pro jemné tkaniny to nejhorší.

Pokud si hodláte nějaký ten box, skříňku pořídit a strčit po postel, nezapomeňte důkladně měřit. I 1 cm navíc zmaří vaše šance na pohodlné uskladnění oblečení

Bojujete-li s místem, řešením mohou být i speciální vakuové pytle, ze kterých vysajete vzduch objem se tak zmenší na minimum. Pakliže hodláte svůj oblek pouze strčit do zadní části šatníku, přijde vám vhod kvalitní ramínko na šaty. Protože drahé oblečení si zaslouží viset na něčem lepším než je ten tenký klacek z plastu.

raminko-mekko-01

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.