Vyberte možnost Stránka

Kolagen má spoustu předností. Víte, jaké to jsou?

Kolagen má spoustu předností. Víte, jaké to jsou?
Rate this post

Pokud chcete mít pokožku neustále elastickou a hydratovanou, stejně tak hledáte způsob, jak posílit nehty a kosti, není nic jednoduššího než sáhnout po kolagenu. Současný trh nabízí nepřeberné množství potravinových doplňků, které jsou k dostání v podobě prášku rozpustného ve vodě, tobolek a krémů. V následujících řádcích se zaměříme především na přednosti kolagenu.

Pravděpodobně si to ani neuvědomujete, ale kolagen tvoří neuvěřitelných 80 % pokožky. Společně s elastinem udržuje pokožku pružnou, ovšem s přibývajícím věkem se přirozená produkce tohoto proteinu snižuje, a proto jsou viditelnější známky stárnutí jako vrásky.

Co jsou kolagenové peptidy?

Setkáte se s termínem jako kolagenové peptidy, které jsou označované také jako hydrolyzovaný kolagen. Vyrábí se ze stejných aminokyselin jako kolagen, nicméně pro lidské tělo jsou lépe vstřebatelné, protože mají mnohem kratší řetězce aminokyselin. Snadno se tak peptidy dostávají do krevního oběhu, skrze který doputují v optimálním množství do cílových orgánů.

K čemu slouží kolagen?

Provádí se různé studie, jež se zabývají tím, jaký vliv má collagen na organismus. Zlepšuje pružnost pokožky, potlačuje známky stárnutí, zvyšuje hustotu kostí u starších lidí a zmírňuje bolesti kloubů, zad či kolen. Dále kolagen zlepšuje kondici střev i funkci paměti, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje správnou funkci jater, slouží k detoxikaci a napomáhá budovat svaly či spalovat tuk.

Bílkovina je součástí i mnoha potravin, a proto byste do svého jídelníčku měli zařadit také hovězí maso, mořské plody, vepřové maso a podobně. Doporučuje se také vývar z kostí, neboť je bohatý na aminokyseliny, a tak může pomoci s doplněním kolagenu.

Od zhruba dvacátého roku života se přirozená tvorba kolagenu zpomaluje, dokonce okolo čtyřicátého roku klesá kolagen mnohem rychleji, než si dokáže tělo samo vyrobit. Při nedostatku se dostaví bolesti svalů i kloubů, vrásky, únava a tak dále. Dále můžete poznat nedostatek tohoto proteinu pomalým hojením ran.

Jak vybrat doplněk stravy?

Jednoznačně nejde říct, jaký je nejlepší kolagen, protože existuje celá řada produktů. Vždy dávejte pozor, aby v přípravku byl obsažen pouze hydrolyzovaný kolagen, neboť se snadněji rozpouští a vstřebává. Zároveň je charakteristický biologickou aktivitou.

Současný trh je rozmanitý a vybrat si můžete kolagen v mnoha variantách. Velice oblíbený je stoprocentní hovězí kolagen, ale k dostání je i produkt s kyselinou hyaluronovou. Ideální volbou je přípravek v podobě sypkého prášku, který se rozpouští ve vodě. Snadno ho přidáte do vody, třeba i do smoothie a dalších nápojů. Tak neváhejte a udělejte něco pro své zdraví, tělo vám za to poděkuje.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.