Vyberte možnost Stránka

Kam vystavit doma trofeje, dekorace a luxusní zboží?

Kam vystavit doma trofeje, dekorace a luxusní zboží?
Rate this post

Vymýšlíte vybavení do nového obývacího pokoje, nebo jenom toužíte po změně stávajícího? Základním nábytkem do každého útulného obýváku jsou bezpochyby nástěnné police, vitríny a obývací stěny. Jejich výběr a možné kombinace mohou být zrádné a je někdy náročné vymyslet jejich uspořádání, účel a sladit vše do příjemného celku bez pocitu přeplněnosti a přeplácanosti.

Nikdo netouží odpočívat v obývacím pokoji, kde máte pocit, že nemůžete ani dýchat a stěny jsou obsypané policemi se zaprášenými zbytečnostmi. Dejte si proto pozor na decentní množství nábytku a soustřeďte se na celkový vzdušný dojem místnosti, kde by samozřejmě neměly chybět pokojové rostliny vhodně umístěné pro své potřeby růstu.

Trendy bydlení

Je to stejné jako cokoliv jiného. Vybrat dnes zdánlivě obyčejnou poličku může být pěkný oříšek. Trh nabízí nespočet variant a možností a je prakticky nemožné se v tom rychle zorientovat.

Nejlepší start pro plánování nábytku do vašeho obývacího pokoje je náčrt celé místnosti nebo ideálně 3D vizualizace pro náhled na celou místnost jako celek a rozmístění jednotlivých kusů nábytku. Při samotné realizaci se vám pak bude lépe hledat, kam jste tu kterou poličku chtěli umístit a kde vlastně začít vrtat.

Pro výběr jednotlivých kousků nábytku je důležité určit si, k čemu každá polička nebo vitrína bude sloužit. Nemá smysl vybírat nábytek a pak pro něj hledat zbytečně využití. Čím méně, tím lépe. Moderní je čistý a vzdušný design místností. Police a skříně ke stropu z dob našich babiček jsou nenávratně pryč. Prim v designu interiérů hrají japonská jednoduchost a styl feng shui.

Vitríny, police a poličky

Při samotném výběru samozřejmě záleží, jaký kousek nábytku hledáte. Možností je nekonečně mnoho, ale základní rozdíly by bylo dobré zmínit. Police a poličky můžete volit mnoha materiálů a typů, ale nejvíce záleží na vkusu a typu připevnění na zeď.

Máme jednoduchou polici, která je nasazená na trnech ve zdi a díky tomu nepřiznává žádné připevnění a šroubování. V jednoduchosti je síla, a proto jsou tyto police nejčastější variantou. Poněkud masivnější formou jsou nástěnné police do tvaru „L“, kdy má police záda, jimiž je zavěšena na zdi. Elegantní a zároveň rustikální jsou zase police s „elkovými“ podpěrami, nejčastěji kovovými, na nichž police zdánlivě leží.

Mezi vitrínami je jednodušší výběr. Rozhodujete se kromě vzhledu podle toho, zda chcete vitrínu připevněnou na zeď v určité výšce nebo si zvolíte samostojnou vitrínu s volitelnou výškou. Vitríny oproti policím nabízejí nespornou výhodu v uskladnění a vystavení vašich pokladů a křišťálu bez nutnosti častého utírání od prachu.

Poslední velkou sekcí nábytku v obývacím pokoji je obývací stěna. Kombinovaný systém polic a vitrín, který často skýtá prostor pro umístění televize a veškerého audio vybavení včetně nespočetných kabelů a doplňků. Nezapomeňte, že i takový solitér by neměl být vzhledově úplně odlišný od ostatních kousků v místnosti.

Něco navíc

Mezi nadstandardní možnosti, ze kterých můžete vybírat pestřejší vybavení, patří nástěnné regály a nástěnné soustavy boxů, nástěnné věšáky a nástěnné šatny (kombinace polic a věšáků pro zavěšení drobností). Aktuálně velmi oblíbený je nástěnný panel, na němž je možné libovolně měnit rozmístění háčků nebo poliček kdekoliv na panelu a vytvářet si tak neustále nový úložný prostor, ideální pro kreativní duše.

V zásadě je dobré řídit se vlastním jemnocitem a vybírat střídmě nábytek, jeho vzhled ladit určitě do stejného dezénu a barvy, stejně tak není špatné zvolit variantu jedné barvy s dřevěným dezénem v kombinaci. Nemá smysl ověsit zdi policemi a vystavit zbytečné dekorace, protože vám garantuji, že tolik utírání prachu nikoho bavit dlouho nebude. Lepší je police nemít, než je mít celé zaprášené. Tím poněkud ztratí váš obývací pokoj příjemný vzhled.

Obývací pokoj je vizitkou každého domova, tak na to při zařizování myslete. Měl by vyjadřovat váš osobitý styl a vkus.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.