Vyberte možnost Stránka

Jak vytvořit capsule wardrobe nebo-li pánský univerzální šatník?

Jak vytvořit capsule wardrobe nebo-li pánský univerzální šatník?
!AdSense – before contentČasto slýcháte pojem capsule wardrobe, ale tak nějak netušíte, o jde? Vysvětlíme i poradíme, jak se stát majitelem univerzálního šatníku.

V poslední době se objevil trend mít univerzální šatník (capsule wardrobe), jehož obsah jde nekonečně kombinovat. Všechno obléct se vším, no není to paráda? Je, a proto jsme se rozhodli, že vám poradíme, jak na takový vám vyhovující univerzál přejít a začít ho s úspěchem nosit.

Capsule wardrobe není o módních trendech (ne ve velké míře) a také není pro každého.

Pokud chcete mít fungující univerzální šatník, je třeba se naučit při nákupech přemýšlet a pořizovat jen takové pánské oblečení, které do zmíněného konceptu zapadají. Nebojte se, i tak pořád máte nesčetně variací. Capsule wardrobe není nuda.

Co by měl univerzální pánský šatník pro muže mít?

V našem klima je asi nejlepší zvolit cestu letního a zimního šatníku. Vzhledem k tomu, že za chvilku tu máme jaro, můžete si šatník čerstvě protřídit, zjistit co se dá použít a zbytek dokoupit. Ovšem tentokrát žádné nezřízené nakupování, ale chytré pořizování nového, praktického a dobře kombinovatelného.

”Capsule wardrobe opravdu funguje – vždy vytvoříte parádní outfit, navíc ušetříte peníze a ve výsledku i čas strávený před skříní.”

Kvalita oblečení je podmínkou

Při nákupu univerzálního oblečení pro muže mějte na paměti, že pořízené kousky by měly být určitě z vysoce kvalitních materiálů, protože je budete nosit, a tedy i prát a žehlit, mnohem častěji. Co se konkrétních kousků týká, nejde úplně jasně poradit, co koupit a co ne. Jiné oblečení potřebuje manažer, jiné profesor a jiné kreativec.

Rozhodně nic nezkazíte, když budete mít 2-3 kalhoty – denim, chinos a něco neformálního., 2-3 svetry a mikiny s různou gramáží, 2-3 padnoucí košile, 2-3 pánská trika

univerzalni-panske-obleceni-1

Denimové kalhoty nosíte celý rok, tak si dejte záležet, ať vám opravdu dobře padnou. Foto: archiv firem

univerzalni-panske-obleceni-2

Střídmé barvy jsou pro capsule wardrobe typické. Foto: archiv firem

Pohodlné a kvalitní roláky

Kvalitní provedení je zásadní i u pánských doplňků

Aspekt kvalitního provedení je zásadní i u doplňků, pánských bot a tašek. Pravá kůže vydrží roky a vždy bude módní. Kožený materiál také skvěle doplňuje minimalistický styl oblékání. Trendy tenisky jsou sice in, ale za pár týdnů každodenního nošení je můžete nosit akorát tak na zahradu.

univerzalni-panske-obleceni-4

Žádné výstřednosti, je čistý a elegantní design, se kterým uděláte dojem vždy a všude. Foto: archiv firem

Pro koho je univerzální šatník tím pravým ořechovým?

V capsule wardrobe se nemusí všichni zrovna najít. Ale věřte, že když po roce promyšleného nakupování oblečení zjistíte, kolik jste ušetřili, už jinak chtít nebudete. Najednou tu bude možnost procestovat Ameriku nebo Indii, a to vám dá více, než zase likvidovat pytle s jednou nošenými triky.

”Jakmile nemáte na svém oblečení loga, značky nebo bláznivé vzory, bude váš outfit působit vždy velmi stylově.”

univerzalni-panske-obleceni-3

Jednoduchý pánský capsule wardrobe je také ideální pro ty muže, kteří se v módě zase tolik neorientují, ale přesto chtějí vypadat dobře. Foto: archiv firem

Mužský styl doporučuje:

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.