Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat vhodný paletový vozík nejen do skladu?

Jak vybrat vhodný paletový vozík nejen do skladu?

Pokud se pouštíte do výběru manipulační techniky, neměli byste ho podceňovat. Přistupujte k němu svědomitě a zohledněte hned několik důležitých kritérií. Současná nabídka je navíc pestrá, a proto není jednoduché zorientovat se v ní. V následujících řádcích vám představíme, jaké pomocníky potřebujete do skladových prostor i výrobních provozů.

Velice důležitou součástí mnoha firem jsou paletové vozíky, neboť usnadňují, urychlují a současně zefektivňují práci. Jestliže jste však doposud paletový vozík nevybírali, nemáte tedy žádné zkušenosti, hodí se vám několik praktických rad, na co si dát pozor.

Paletový vozík není levná záležitost

Paletový vozík je po cenové stránce poměrně nákladný, ale na druhou stranu vám správně vybraný pomocník poslouží dlouhá léta. V první řadě si ujasněte, jakou nosnost by měl paletový vozík splňovat. V nabídce jsou varianty, které zvládnou břemena do 500 kg, 1 000 kg, ale klidně i do 3 000 kg.

Dalším důležitým parametrem u paletového vozíku je délka vidlic. Sehnat se však dají i atypické alternativy, například s kratšími vidlicemi.

Další vybavení do skladu

Spolehlivými parťáky do skladů jsou i elektrické a ruční kladkostroje. Praktičtější volbou je elektrický kladkostroj, jenž využívá ke zvedání těžkých břemen ocelový řetěz. Kladkostroje jsou nenáročné na údržbu a fungují i v extrémních teplotách.

Zapomenout nesmíme ani na elektrické vysokozdvižné vozíky. Od paletových vozíků se v mnohém liší, například pracovník na manipulaci s vysokozdvižným vozíkem potřebuje speciální řidičské oprávnění. U paletového vozíku nic takového požadované není.

Jestliže hledáte odborníka na manipulační techniku, podívejte se do nabídky společnosti TOR INDUSTRIES s.r.o., která na trhu působí dlouhá léta. Spokojení budete s nabídkou i cenovou politikou.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.