Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat správné stěrače – Konečně budete vědět!

Jak vybrat správné stěrače  – Konečně budete vědět!
Rate this post
!AdSense – before contentPřiznejte se, jak často měníte stěrače na autě? Odborníci doporučují měnit je alespoň jednou za rok, lépe však dvakrát. Většina lidí tomu však nevěnuje velkou pozornost a nechává si staré stěrače třeba i několik let! To je ale velká nezodpovědnost.

Je třeba si uvědomit, že autostěrače patří mezi autopříslušenství, které výrazně ovlivňuje vaši bezpečnost při jízdě. Samozřejmě existují na trhu značky stěračů, které vynikají vysokou kvalitou a zajisté by dobře sloužily i déle než je jeden rok.

Nedá se ale říci, že by se týkalo většiny dostupných výrobků.

Stěrače a jejich funkce

Stěrače se skládají z několika komponentů. Patří mezi ně převodový mechanismus, stírací ramena a stírací gumové pásy. Jeden konec ramene je upevněn k okraji okna. Hlavní funkcí tohoto příslušenství je odstranění vody a nečistot z čelního skla při jízdě. Zvýšenou pozornost jim musíme věnovat v zimních měsících. Námraza může způsobit, že se, ať už naší nebo jinou vinou, stěrače poničí.

pexels-photo-125514

Jakmile u stěračů zpozorujete, že neplní svou funkci na 100 %, tzn., zanechávají na skle stopu, je na čase pořídit si nové. Můžete tím předejít autonehodě. Staré stěrače spíše rozmazávají, než stírají.

Bosch, Alca a Heyner; výhody kvalitního zboží

U některých druhů zboží neplatí čím dražší, tím spolehlivější. Naopak v případě bezpečnostních prvků je lepší investovat peníze do kvality. Do třídy těch nejkvalitnějších spadají stěrače Bosch, Alca nebo Heyner. Bezraménkové stěrače Bosch Aerotwin patří k nejlepším autostěračům vůbec.

pexels-photo-376729

Značkové stěrače jsou vyráběné přímo na konkrétní druhy vozů, jsou tedy přesně tvarované a dobře přiléhají na sklo auta.

Špatná přiléhavost stěračů ke sklu je jedna věc, nicméně zákazník se setkává i s jinými problémy. Například zakoupil stěrače příliš krátké či dlouhé, nebo si pořídil výrobek, který má jiné uchycení, než je potřeba. To vše souvisí právě se snahou ušetřit pár korun. Člověk si musí uvědomit, že investuje do vlastního života a na něm by rozhodně šetřit neměl.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.