Vyberte možnost Stránka

Jak ušetřit za elektřinu? LED osvětlení ušetří až 90% energie!

Jak ušetřit za elektřinu? LED osvětlení ušetří až 90% energie!
Rate this post
!AdSense – before contentPřečtěte si přehled hlavních důvodů, proč si pořídit LED!

Využití rgb led pásků je hlavně jako dekorace do bytů a domů, dává se do podhledů a nadhledů, kdy potom vytváří zajímavé světelné efekty.

 

6 důvodů, proč mít doma LED osvětlení!

1) Důvod, proč se vůbec LED osvětlení začalo vyrábět je o 90% nižší spotřeba než u klasických žárovek, jejíž prodej v posledních letech klesl a přestaly se vyrábět i více wattové žárovky. Evropská unie omezila jejich prodej. Důvod, proč jsou tak úsporné je ten, že tyto zdroje tepla jsou v podstatě studené – nevyzařují skoro žádné teplo a veškerá energie se přemění na světlo.

2) Druhou výhodou je životnost této technologie a LED osvětlení. Oproti klasickým žárovkách s uhlíkovým vláknem vydrží toto osvětlení 50-100 déle, u klasické žárovky je životnost okolo 1000 hodin.

3) Když bychom je LED srovnali s úspornými žárovkami, tak spotřeba energie je o 50% nižší a zároveň LED neztrácejí svítivost, jako se to děje u úsporných žárovek.

4) LED svítí okamžitě a to plnou intenzitou – tedy nemusíte jako u úsporných žárovek čekat, než začne svítit. Kdo má úspornou žárovku například v předsíni, kde si potřebuje na minutu posvítit, tak ví o čem se tedy píše.

5) LED osvětlení nevadí nízké teploty – můžete si ozdobit i Vánoční stromeček venku, pokud mrzne. Taktéž nevadí vysoké teploty.

6) Nemají problém s častým vypínáním a zapínáním – neničí se tím.

led-pasky-1

Novinkou posledních led jsou tzv. rgb led pásky, které mají často i dálkové ovládání a je možné nastavit si různé barvy od bílé, červené, modré, atd.. Ceny se aktuálně pohybují kolem 500 Kč za celou tuto sestavu.

LED osvětlení

Led osvětlení prochází stále vývojem. První generací byly DIP led – diody jsou vystouplé a je jich hodně vedle sebe. Jelikož se jednalo o první pokusy s touto technologií, dnes už se tento typ moc nepoužívá, protože svítivost je nízká a má malou životnost. V dnešní době jsou nejvíce rozšířené SMS LED diody, kdy tyto osvětlení je vhodné k plošnému osvětlení, nikoliv však k bodovému osvětlení. Momentálně nejmodernější technologií jsou COB LED – kdy diody jsou připevněny přímo na desce plošného spoje a odvod tepla je proto ideální, takže je možné těchto diod umístit hodně vedle sebe. Má tak vysokou svítivost a ještě delší životnost.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.