Vyberte možnost Stránka

Jak udržet rovnováhu mezi prací a osobním životem?

Jak udržet rovnováhu mezi prací a osobním životem?
Rate this post
!AdSense – before contentVztah x práce, realita x představy, manželka x přátelé, povinnosti x koníčky. Jak mezi vším najít rovnováhu?

Každý chlap se snaží balancovat mezi různými oblastmi života. Je to náročné, zvláště pak, když má muž svou práci rád a naplňuje jej. Práce je totiž něco velmi konkrétního a v případě velkého snažení jsou vidět velké výsledky, což jasně vede k velkému uspokojení – jdete ven, ulovíte mamuta a toho přinesete domů.

Oproti tomu vztah a celkově osobní život se tímto způsobem měřit nedá. V jeden moment na vás pějí ódy, jaký jste skvělý milenec, kámoš či otec a druhý měsíc jste zase “proklínáni“.

Jak tedy vlastně pracovat, korigovat rovnováhu a udržovat si dlouhodobé uspokojení frontě práce i osobního života?

Život jako trojnožka

Existuje jedno přirovnání, které lidský život přirovnává k židličce se třema nohama. První noha představuje práci. Druhá noha souvisí se zdravím. Třetí noha je pak osobní život. Aby byl váš život spokojený, je třeba, aby byly všechny tři nohy v pořádku a stejně dlouhé. Jakmile bude jedna kratší/delší, zhroutí se celá její konstrukce.

V praxi to znamená, že pokud jste nespokojení ve svém osobním životě (řešíte nevěru, problémy se zdravím), pak se vám nejspíš nebude dařit ani na poli pracovním. A obráceně to platí zrovna tak! Proto je třeba vyvažovat čas věnovaný práci, tak i osobnímu životu.

rovnovaha-mezi-praci-zivotem-01

Rada pro všechny?

Asi není žádné univerzální řešení, jak rovnováhu mezi různými oblastmi života spolehlivě udržet. Každý z nás žije jinak, každý má jiné možnosti a předpoklady. Navíc, každý si své štěstí představuje odlišně.

Proto se snažte nebýt ani v jedné své činnosti vyloženě pasivní. Vždy se snažte být o něco lepší pracant, milenec, manžel, otec nebo kamarád.

rovnovaha-mezi-praci-zivotem-02

Možností, jak naložit se svým životem, je nepřeberně. Jste sami se sebou spokojení? Foto: Pinterest

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.