Vyberte možnost Stránka

Top 5 Nejčastější chyby při výběru mobilního tarifu

Top 5 Nejčastější chyby při výběru mobilního tarifu
Rate this post
!AdSense – before contentChcete ušetřit,  a tak se rozhodnete, že změníte mobilní tarif? Co na tom, říkáte si, vždycky najdu lepší podmínky, než mám nyní! Opak je však pravdou, při výběru nového tarifu můžete lehce chybovat!

Ač se zdá volba nového mobilního tarifu jednoduchou záležitostí, může se člověk dopustit mnoha omylů a přijít tak o hodně peněz. Což je škoda, když původním plánem bylo naopak ušetřit.

Abyste předešli zbytečnému vyhazování peněz, sepsali jsme Top 5 nejčastějších pochybení při výběru nového tarifu. 

 

Obsah článku

5 nejčastějších omylů

“Když to dobře propočítám, tarif nepřeplatím!“

Věnovali jste srovnání tarifů maximum času a všechny nabídky jste pečlivě prostudovali? I v takovém případě vás pak může faktura za zúčtovací období nemile překvapit. Příliš vysoká částka k uhrazení může být dána nastavením tarifu, konkrétně může jít o volání s účtováním 60+1.

Co to 60+1? Jde o režim, ve kterém se započítává první minuta volání celá, a to i když voláte pouhých pár vteřin. 

Pokud jste vybrali tarif s tímto nastavením, mohou se původně výhodné podmínky prodražit. Režim 60+1 zvyšuje počet provolaných minut o desítky procent! U českých mobilních tarifů jde o běžný standard.

“Mobilní operátor potřebuje nové klienty, ještě rádi mi dají individuální slevu!“

Našli jste ten nejvýhodnější tarif a přesto vám přijde, že je cena ještě příliš vysoká? Pokud máte v plánu, že daného mobilního operátora přesvědčíte k dalším slevám a výhodnějším podmínkám, pravděpodobně narazíte. V minulosti bylo možné tzv. retenčních podmínek dosáhnout, pokud jste hrozili odchodem, nebo jste na slevě trvali. To se ale změnilo s příchodem neomezených tarifů.

V případě, že nemůžete najít nabídku, jenž by vám vyhovovala v každém ohledu, zkuste využít srovnávač tarifů, ten vám najde nabídky vhodné přímo pro vás a vaše potřeby. 

“Neomezené tarify nabízejí jen největší mobilní operátoři.“

Zavedení neomezených tarifů byla velká změna, kterou uvítali zejména ti uživatelé, kteří toužili po neomezeném psaní SMS zpráv i volání, a to do všech sítí. Pakliže i vám tyto podmínky vyhovují a chcete neomezený tarif využívat, svou pozornost zaměřujte nejen na největší tuzemské operátory. Zajímavé možnosti lze najít i u virtuálních mobilních operátorů.

Při hledání nejlepšího neomezeného tarifu prostudujte celou dostupnou nabídku, třeba na tarifomat.cz, můžete tak najít tarif s podmínkami, jenž vám skutečně vyhovují. 

“Internet v mobilu nepotřebuji, nebudu za něj tedy ani platit“

Jste si jistí, že internet v mobilu je ve vašem případě zcela zbytečný? V případě, že vlastníte některý z chytrých telefonů, pak internet zbytečným není. Chytré mobily jsou na připojení k mobilním datům poměrně závislé. Pokud chcete využívat všech funkcí a výhod chytrého telefonu, je třeba telefonu zajistit možnost stahování aktualizací přes internet.

Nejvýhodnější nabídky z oblasti dat rovněž najdete díky chytré kalkulačce Tarifomat.cz, ta srovnává všechny nabídky tuzemských operátorů. 

Pokud jste pevně rozhodnutí o nepoužívání mobilních dat, je třeba jejich zrušení přímo u operátora. Jinak by se mohlo stát, že vám faktura na konci zúčtovacího období pěkně provětrá peněženku.

“Nabídky virtuálních operátorů jsou v každém případě výhodnější!“

Většina zákazníků žije v přesvědčení, že virtuální mobilní operátoři nabízejí jednodušší i přehlednější tarify. Pravdou je, že počet jejich tarifů je celkově nižší, ovšem jejich podmínky až tak výhodné rozhodně nejsou. Mnoho z nich si účtuje stejné peníze jako největší operátoři tuzemského trhu, a to za předčasné odstoupení od smlouvy, SIM kartu, odblokování karty, upomínky plateb atd. Někteří virtuální operátoři omezují délku hovoru na dobu 70 minut.

Při spolupráci s virtuálními operátory je třeba pečlivého prostudování nabídky. V ověření výhodnosti pomohou také recenze mobilních operátorů.

picjumbo.com_IMG_3241

Tarifomat pomůže najít tarif, který vám bude vyhovovat!

Společnost Tarifomat s.r.o. zdarma srovnává všechny dodavatele mobilních tarifů v tuzemsku a nabízí tak vždy nejvýhodnější nabídky, co se volání, SMS zpráv nebo mobilních dat týká. Český telekomunikační úřad garantuje její nezávislost.

Na www.tarifomat.cz našlo pomoc již 100 000 zákazníků, patřte mezi ně! 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.