Vyberte možnost Stránka

Jak nosit pánskou šálu? Nechte se inspirovat vyladěnými outfity

Jak nosit pánskou šálu? Nechte se inspirovat vyladěnými outfity
Rate this post
!AdSense – before contentVítr a zima vám nedělá dobře? V tom případě si pořiďte hrubě pletenou šálu. Poradíme vám, jak pánskou šálu nosit! V článku vás čeká i nálož podzimních outfitů pro inspiraci.

Šála patří mezi tradiční a zároveň i odvážný podzimní doplněk. Ne každý muž si na nošení šály nebo šátku troufne. Pakliže vy v sobě tuto módní odvahu najdete, jistě vás bude zajímat, jak hřejivý a stylový doplněk vlastně nosit?

Jak nosit pánskou šálu? S čím jí kombinovat? Jaká šála je aktuálně trendy? 

Poradíme vám, jak svůj podzimní outfit doladit do posledního detailu. Šála musí ladit, podtrhnout váš styl a dodat na výjimečnosti. Jak jinak byste chtěli ženy a zaujmout a soky odradit než dokonalým vzhledem?

Obsah článku

Pánská podzimní móda – Bez šály ani ránu!

Nebudeme nijak přehánět, když šálu označíme za ideální pánský doplněk. Díky němu bude oblečení společenské, volnočasové i elegantní vždy perfektně spojené, barevně i stylově. Naučte se za pomoci teplé šály dodat vrchní vrstvě oblečení ucelený vzhled.

Funkční estetika

sala-03

Proč je vlastně šála tak oblíbená? Důvod je velmi prostý! Moderní doplněk má kromě své estetických vlastností také funkci praktickou. Primárně se šála nosí kvůli tomu, aby zahřála. O tom, zda nosíte šálu z důvodu tepla, nebo módního trendu, vypoví způsob uvázání. Přehození přes krk je stylové, ale nezahřeje. Aby vás tato vrstva oblečení hřála, je třeba omotání a uzlu.

Existuje hned několik způsobů, jak uvázat pánskou šálu.  

Pozor na dámské šály!

sala-02

Nákup šály se může zdát jednoduchý, je třeba si dát pozor na to, jakou šálu kupujete – pánskou, unisex a najednou jste v oddělení dámských šál. Abyste si neudělali ostudu, mějte na paměti typické znaky dámských doplňků (ozdobné spony, prsteny, zvířecí vzory, super lehké a průhledné materiály bez jasné funkce, dlouhé třásně, flitry, korálky, barvy typu fresh tulip, bright pink či electric blue).

Při volbě výrazného vzoru nebo maxi velikosti buďte opatrní.

Základní pravidla nošení šály

sala-01

Sepsali jsme základní tipy, jak nosit pánskou šálu, aby z toho nebyl trapas a faux pas. Zaprvé se řiďte vždy svým stylem, neohlížejte se pouze na módní diktát. Základním důvodem pro nákup by měla být funkce, poté až touha být trendy. Šálu nenoste příliš utaženou, není to kravata. Méně je více, uvázání šály musí být pohodlné, volte tedy spíše jednoduché uzly, s nimiž se nebudete před zrcadlem ani při sundavání dlouho trápit.

První oblečení pánské šály může být stejně jako první sex dost rozpačité, nebudete vědět, jak to udělat, co kam strčit… 

Způsoby vázání šály

sala-04

Jak jste se už dočetli výše, způsob uvázání pánské šály rozhodne o tom, zda bude doplněk plnit funkci estetickou nebo praktickou, případně obojí. Mezi nejoblíbenější způsoby vázání patří tyto:

Volný styl – Přehození okolo krku (vhodné ke kabátu, saku s tvarováním klop do tvaru hlubokého “Véčka“).

Falešný uzel – Přehodit šálu kolem krku, delší konec uvázat volně na uzel. Druhý konec jím prostrčit. Vznikne stylový vzhled uvázání vhodný pro kratší modely šál.

Uzel shora (Ascot) – Pro estetickou funkci (není tolik pevný kolem krku, tudíž moc nezahřeje).

Pařížský/evropský uzel – Přeložit šálu napůl, položit kolem krku, volné konce prostrčit smyčkou. Vhodné pro středně dlouhé modely.

Jednou dokola – Klasika, která nevypadá dobře, pakliže jsou konce šály výrazně asymetrické.

Nosíte pánskou šálu? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.