Vyberte možnost Stránka

Jak na automatickou knihu jízd?

Jak na automatickou knihu jízd?
Rate this post
!AdSense – before contentPoužíváte ke svému podnikání automobil? Pak je nutné vést o všech cestách záznamy. Poradíme, jak si ušetřit práci s ručním psaním knihy jízd.

Kniha jízd a její evidence se týká těch podnikatelů, kteří používají v rámci svého podnikání firemní automobil. Jde o účetní doklad, v němž musí být uvedeny všechny jízdy provedené za účelem podnikání.

Automobil, jenž je pro podnikání používán, musí být zapsán jako hmotný investiční majetek firmy. 

Co se do knihy zapisuje?

Do knihy jízd se zapisuje celá řada informací. Jde o údaje týkající se vozidla (SPZ, číslo technického průkazu, atd.), rovněž se zapisují všichni řidiči, kteří s automobilem jezdí.

U provedené jízdy se uvádí použité vozidlo, řidič, stav tachometru před a po, start cesty a její cíl, případné tankování pohonných hmot či placení mýtného, dálniční známky apod.

V ČR je povinnost vést u každého firemního vozidla knihu jízd, která se dokládá k firemnímu účetnictví.

Papírová versus elektronická kniha jízd

Kniha jízd se může vést v různých podobách. Jedna z možností je ta papírová, kdy si můžete zakoupit předtištěný sešit s formuláři. Její manuální psaní je zdlouhavé, zdržuje od samotné práce a řidiči (zaměstnanci) v ní mohou podvádět. Proto je automatická elektronická forma knihy jízd výhodnější volbou. Je zcela nezávislá na řidiči (nelze v ní podvádět), snadno se z ní dělají reporty a evidují náklady na provoz vozidla.

monitoring

Elektronická kniha jízd slouží rovněž jako praktický pomocník při kontrole pracovní doby zaměstnanců.

Společnost ALL4CAR je specializovaná na satelitní sledování vozidel

Díky použití nejmodernějších technologií nabízí svým zákazníkům komplexní služby z pohledu bezpečného a ekonomického provozu firemních vozidel.

GPS monitoring firemních vozidel nabízí každému podnikateli automatickou tvorbu knihy jízd a zjištění všech potřebných informací:

– možnost zobrazení kompletní historie ujetých km za zvolené časové období,

– spotřebu paliva,

– dodržování dopravních předpisů,

– ujeté km v rámci soukromých a služebních cest,

– kontrola pracovní doby zaměstnanců atd.

Automaticky vygenerovanou knihu lze vytisknout a rovnou založit do účetnictví firmy. Sledování vozidel zjišťuje kompletní přehled o vozidle samotném, o dodržování pracovní doby i úspoře pohonných hmot.

Zavedení satelitního sledování vozidel přináší až 30% úsporu nákladů

ALL4CAR poskytuje vedení el. knihy jízd jako základní službu on-line monitoringu vozidel – je v ceně měsíčního paušálu.

Stále ještě trávíte čas s ručním psaním? Změňte to! Všechny potřebné informace najdete na www.all4car.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.