Vyberte možnost Stránka

Bezpečnost na prvním místě: Obeznamte se s novými pravidly silničního provozu

Bezpečnost na prvním místě: Obeznamte se s novými pravidly silničního provozu
Rate this post

 

Množství automobilů křižujících naše silnice se rok od roku navyšuje, v návaznosti na tento fakt vzrůstá i pravděpodobnost jejich vzájemné kolize. Z tohoto i jiných důvodů nepřestává být bezpečnost silničního provozu aktuálním tématem vládních zákonů a nařízení. Poslední takovýto zákon vstoupil v platnost 1. ledna 2022 a zaměřuje se primárně na ohleduplnost mezi rozlišnými typy dopravních prostředků.

"Nová pravidla silničního provozu 2021 - nové pravidlo pro předjíždění cyklistů"

Nová pravidla silničního provozu 2021 – nové pravidlo pro předjíždění cyklistů

Obsah článku

Silnice nejsou jenom pro auta

Paralelně s počtem automobilů vzrůstá na silnicích i počet jízdních kol, jejichž přítomnost by žádný řidič motorového vozidla neměl brát na lehkou váhu. Cyklistika zažívá v současné době nový bum, ať už kvůli své zdravotní prospěšnosti, či kvůli své šetrnosti vůči přírodě, a je proto nutné její rozmach zohlednit i v právní úpravě silničního provozu.

"předjíždění cyklistů - nové znění zákona 2022"

Předjíždění cyklistů – nové znění zákona 2022

S ohledem a bezpečně

Pro zvýšení bezpečnosti a ohleduplnosti, zavádí novela zákona o silničním provozu pro řidiče motorového vozidla povinnost dodržet při předjíždění cyklistů bezpečnou vzdálenost. Tato vzdálenost pak byla stanovena na nejméně 1,5 m mezi nejbližšími body obou dopravních prostředků. Výjimkou je pak situace, v které automobil nepřekračuje rychlost 30 km za hodinu, v takovém případě je minimální vzdálenost stanovena pouze na 1 m. Chcete-li se o novele zákona dozvědět více, doporučujeme navštívit informační systém firmy PREVENT a přečíst si článek, který novelu zákona rozebírá, konkrétně ilustruje její stěžejní body na srozumitelných obrázcích.

Staňte se zodpovědným řidičem

Pokud se nechcete spoléhat pouze na samostudium a rádi byste pro bezpečné silnice udělali něco víc, můžete se přihlásit do interaktivních kurzů pro řidiče. Tyto kurzy vás nejen obeznámí s legislativními změnami týkající se silničního provozu, ale i jinými užitečnými informacemi. Mezi nejzajímavějšími tématy těchto kurzů jsou především zásady bezpečné a defenzivní jízdy, obeznámení se zvláštními právními předpisy pro řízení na pracovních cestách nebo instruktáž, jak postupovat při dopravní nehodě.

"Cyklistu MŮŽETE podle nového pravidla silničního provozu s předepsaným odstupem předjet i na plné čáře"

Cyklistu MŮŽETE podle nového pravidla silničního provozu s předepsaným odstupem předjet i na plné čáře

Bezpečnost především

Závěrem je třeba říci, že bezpečnost je kritérium, na které by měl člověk myslet za každé situace, a je jedno, je-li zrovna za volantem, v práci, či v pohodlí vlastního domova. Člověk by měl vždy konat tak, aby neohrozil život svůj ani nikoho ve svém okolí, stejně tak by měl být vždy připraven efektivně řešit situace v nichž dojde k narušení bezpečnosti.  Ideálním nástrojem pro osvojení si základních bezpečnostních pravidel může být například kvalifikované informování o BOZP, které je nabízené skrze e-learning platformy INSTRUCTOR či EDUNIO. Obě tyto platformy spadají pod společnost PREVENT, která působí na českém trhu již 27 let a je renomovaným koordinátorem BOZP, který ročně provede přes 1000 auditů a proškolí přibližně 750 tisíc zaměstnanců.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.