Vyberte možnost Stránka

Jak čistit bazén?

Jak čistit bazén?
Rate this post
!AdSense – before contentMít vlastní bazén je radost, ne? Můžete plavat a cvičit, kdykoli se vám líbí, a pokud máte děti, máte o jejich zábavu postaráno. Bazén je taky skvělé zpestření při společenských akcích s přáteli. Bazén je Vaše vlastní oáza během tropických veder.

Se všemi výhodami je snadné zapomenout, že bazén má i svojí druhou stránku. Bohužel nejde navždy zajistit průzračnou vodu. Bázén potřebuje pravidelnou údržbu, bez ní se Vám oázy stane louže pro kachny.

Klasická údržba bazénu spočívá v odstraňování pevných nečistot, jako jsou třeba listy, hmyz a jiné velké nečistoty. K tomuto čistění potřebujete speciální bazénové síťky, kterými zachytíte nečistoty na hladině.

Další potřebná údržba je údržba chemická. Ta má za úkol ničit plísně a bakterie a vodní řasy, které ohrožují jak zdravotní závadnost vody, tak i její optickou čistotu.

Kromě klasické a téměř každodenní práce jsou tu pak další povinnosti.

1. Vyčistit dno bazénu

K tomu můžete speciální bazénový vysavač, který odstraní mazlavou vrstvu a jiné nečistoty ze dna. Lze použít i hadřík a ručně dno vytřít. To ovšem jde pouze v případě, když máte nijak hluboký bazén.

2. Vyčistěte filtry bazénu

A to alespoň jednou do měsíce. Je pravdfa, že čištění filtru je trochu pracnější, ovšem poctivé vyčištění se Vám vrátí v podobě čisté vody. Pokud jsou filtry špinavé, použijte chemické přípravky určené k jejich umytí. Při čištění nazapomínejte na ochranné pomůcky. Po vyčištění filtry důkladně omyjte v čisté vodě a nechte je vysušit na čistém vzduchu.

3. Kontrolujte PH vody

To je obvzláště důležité, díky chlóru si voda zachovává svou čerstvost. Kontrolujte, zda jsou hodnoty chlóru ve vodě dostatečné.

4. Čištění košů a čerpadla

Skimmer koše je třeba vyčistit buď jednou týdně nebo jednou za dva týdny, v závislosti na ročním období. Také je potřeba vyčistit čerpadlo, při jeho vyndavání ho nezapomeňte nejdříve vypnout.

 Pravidelná a poctivá údržba Vám zaručí čistý bazén i vodu.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.