Vyberte stránku

Jak čistit bazén?

Jak čistit bazén?
Jak čistit bazén?
HodnoceníMít vlastní bazén je radost, ne? Můžete plavat a cvičit, kdykoli se vám líbí, a pokud máte děti, máte o jejich zábavu postaráno. Bazén je taky skvělé zpestření při společenských akcích s přáteli. Bazén je Vaše vlastní oáza během tropických veder.

Se všemi výhodami je snadné zapomenout, že bazén má i svojí druhou stránku. Bohužel nejde navždy zajistit průzračnou vodu. Bázén potřebuje pravidelnou údržbu, bez ní se Vám oázy stane louže pro kachny.

Klasická údržba bazénu spočívá v odstraňování pevných nečistot, jako jsou třeba listy, hmyz a jiné velké nečistoty. K tomuto čistění potřebujete speciální bazénové síťky, kterými zachytíte nečistoty na hladině.

Další potřebná údržba je údržba chemická. Ta má za úkol ničit plísně a bakterie a vodní řasy, které ohrožují jak zdravotní závadnost vody, tak i její optickou čistotu.

Kromě klasické a téměř každodenní práce jsou tu pak další povinnosti.

1. Vyčistit dno bazénu

K tomu můžete speciální bazénový vysavač, který odstraní mazlavou vrstvu a jiné nečistoty ze dna. Lze použít i hadřík a ručně dno vytřít. To ovšem jde pouze v případě, když máte nijak hluboký bazén.

2. Vyčistěte filtry bazénu

A to alespoň jednou do měsíce. Je pravdfa, že čištění filtru je trochu pracnější, ovšem poctivé vyčištění se Vám vrátí v podobě čisté vody. Pokud jsou filtry špinavé, použijte chemické přípravky určené k jejich umytí. Při čištění nazapomínejte na ochranné pomůcky. Po vyčištění filtry důkladně omyjte v čisté vodě a nechte je vysušit na čistém vzduchu.

3. Kontrolujte PH vody

To je obvzláště důležité, díky chlóru si voda zachovává svou čerstvost. Kontrolujte, zda jsou hodnoty chlóru ve vodě dostatečné.

4. Čištění košů a čerpadla

Skimmer koše je třeba vyčistit buď jednou týdně nebo jednou za dva týdny, v závislosti na ročním období. Také je potřeba vyčistit čerpadlo, při jeho vyndavání ho nezapomeňte nejdříve vypnout.

 Pravidelná a poctivá údržba Vám zaručí čistý bazén i vodu.
O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz