Vyberte možnost Stránka

Gentlemanské typy sportů, které vás dostanou do formy bez velké dřiny

Gentlemanské typy sportů, které vás dostanou do formy bez velké dřiny
Rate this post
!AdSense – before contentPosilovna není místo pro vás? Běhání vás nebaví a fotbal neláká? Pokud se máte udržet ve fyzické i psychické kondici a nepředřít se u toho, chce to ke sportu přistupovat s určitou noblesou.

Tyto činnosti jsme vybrali jako ideální pro muže, kteří se nechtějí “ušpinit“. 

Obsah článku

1. Kriket

Jde o kolektivní hru, kde se proti sobě utkají dva týmy po 11 hráčích. Kriket je oblíbenou hrou především ve Spojeném království a například herec Robin Williams jí nazval baseballem na sedativech.

My s tím ale nesouhlasíme. 

Tato komplikovaná hra může trvat třeba i 5 dní a smysl rozhodně má! Pakliže budete hrát kriket často, dostanete se do kondice až zázračně rychle a s prvními hráčskými úspěchy vás hra zcela pohltí. Navíc vám dá možnost dostat ze sebe všechen ten nahromaděný stres aktivní formou. Výbušnost je v kriketu základem úspěchu.

2. Pétanque

Z Anglie se dostáváme do Francie, kde mladí i staří pinkají kuličkami. Ale ne, pétanque je něco více. Na první pohled jde o jednoduché házení koulí, chce to ovšem trénink, než se zadaří, naštěstí pravidla jsou snadná.

Hrát spolu mohou jednotlivci i celé týmy, každý se snaží získat body za zasáhnutí malé dřevěnné kuličky. Hrát se dá na každém hlavně rovném povrchu. Při hře procvičíte svou vůli i tělo.

3. Pólo

Vzhůru do koňského sedla! Pokud nemáte strach, zkuste se póla zúčastnit. Stojí to za to. Nastupují proti sobě dvě 4členná mužstva. Každý z jezdců má pálku, kterou se snaží dostat míč do branky soupeře. Dobrý hráč póla umí jezdit bravurně na koni.

Pólo má svůj původ v Persii. 

sport-gentleman-2

4. Šachy

Kromě fyzických aktivit nezapomínejte ani na psychický rozvoj. Šachy jsou perfektní mozkovou rozcvičkou i tréninkem. Gentlemanský sport pochází z Indie. Dnes je hraní šachů úplná věda, budete-li ji studovat a trénovat, zlepšíte své myšlení a zvýšíte své IQ.

A když ne, minimálně se dobře pobavíte.

Náš tip: Začínáte s touto královskou hrou? Určitě vás spoustu věcí naučí šachová literatura, bude se hodit nejen pro vysvětlení základů, ale i pro pokročilejší triky, kterými překvapíte své soupeře.

5. Golf

Oproti výše zmíněným sportům je golf v našich končinách poměrně rozšířenou aktivitou, jenž posiluje vůli a trpělivost. Jde o nejčastěji provozovaný sport, a to v celosvětovém měřítku – golfové vášni podlehly celé desítky miliónů hráčů.

Odpal míčku se zdá jednoduchým, ale není. Vyžaduje plynulé zapojení celého těla, koncentraci a cvik. Při hře přirozeně zatěžujete celý motorický aparát a tím tak zůstáváte v perfektní kondici. Mimo jiné je to společenská zábava, při níž je třeba dodržovat určitá pravidla.

sport-gentleman-3
Máte s nějakým gentlemanským sportem své zkušenosti? Podělte se o ně.  

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.