Vyberte možnost Stránka

Domácí posilovací lavice se stane vaší novou pozitivní závislostí

Domácí posilovací lavice se stane vaší novou pozitivní závislostí
Rate this post
!AdSense – before contentMilujete sport a rozhodli jste se, že přestanete utrácet za drahé permanentky do fitness center a posiloven a pořídíte si nějaký cvičební přístroj k sobě domů? Pak pro vás máme skvělý tip. Posilovací lavice. Díky nim si budete moci dopřát trénink v pohodlí a soukromí svého domova kdykoliv.

Jaký typ posilovací lavice pro vás bude tím nejlepším?

Na tuto otázku existuje poměrně snadná odpověď. Zeptejte se sami sebe, jaký druh tréninku preferujete, respektive jakých výsledků chcete trénováním na posilovací lavici dosáhnout. Polohovací lavice s výškově nastavitelnou opěrkou je první volbou mnoha milovníků sportu. Je vhodná na formování břišních svalů pomocí sed lehů, ale procvičíte na ní efektivně i další svalové skupiny.

Kromě populární multifunkční lavice najdete v kamenných i internetových obchodech také bench press lavice. Ty jsou určeny k posilování prsního svalstva, ramen, zádových svalů, ale i břicha v pozici v leže.

O něco méně obvyklým, ale přesto efektivním typem, je lavice hyperextenzní. Slouží především k formování zádového svalstva. Pravidelným cvičením lze dokonce dosáhnout pozitivních změn u lidí se špatným držením těla, bolestmi zad a oslabenou středovou osou těla.

Cvičte zdravě a pohodlně

Ať už si vyberete jakýkoliv druh posilovací lavice, mějte na paměti, že se nevyplatí šetřit na jejím provedení. I kvalitní posilovací lavice se ale dají najít za velmi přijatelné ceny.

Pevná a bytelná konstrukce zaručuje bezpečné cvičení, ale také dlouhou životnost stroje. Prášková lakovaná povrchová úprava pak posilovací lavici přináší odolnost vůči vlhkosti a případné korozi.

O nic méně důležité ale při tréninku není ani pohodlí. Posilovací lavice od dobrých výrobců proto nabízejí několikavrstvé sedací díly i opěrky. Obvykle jde o kvalitní dřevo, tvrdou a měkkou pěnovou výplň a odolné čalounění z imitace kůže. A samozřejmostí by měly být i protiskluzové, často dokonce ergonomicky tvarované úchopy a polstrované podpěry na nohy a páteř.

Jde o vaše peníze a vaše zdraví, proto se nespokojte s málem.

Proč je maximální hmotnost při výběru domácí posilovací lavice tak důležitým faktorem?

Možná jste při probírání se e-shopy se sportovním vybavením narazily na to, že maximální nosnost mnoha posilovacích lavic se pohybuje klidně okolo 300 kg. Vždyť člověk s takovou váhou bude jen těžko dělat sešikmené sed lehy nebo denně veslovat s činkou.

Důvodem k takové maximální nosnosti je ale to, že ve skutečnosti je potřeba kromě váhy sportovce, brát v úvahu také váhu činek a dalšího závaží, která se při tréninku na posilovací lavici používají. Uvědomíme-li si, že kupříkladu na bench press lavici zvedají trénovaní cvičenci i jeden a půl krát víc, než je váha jejich vlastního těla, začne to dávat smysl.

Představte si, že by se během tohoto cviku, kdy budete mít na činkové ose nad hlavou naloženo třeba 100 kg, lavice rozložila kvůli přetížení. Z toho byste asi s pouhými škrábanci vyvázli jen stěží. Proto je při nakupování posilovací lavice nutné brát tento údaj od výrobce opravdu vážně.

 

Zdroj obrázku:Nathan Kenn / Shutterstock.com

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.