Vyberte možnost Stránka

Dobrá svařovací technika vám umožní pustit se konečně do zajímavých projektů

Dobrá svařovací technika vám umožní pustit se konečně do zajímavých projektů
Rate this post

 

Konec roku je ideální k pořízení si svářecí techniky – do firem, abychom ji ještě pořídili v letošním roce. Též však domů, protože chceme hned od začátku roku začít pracovat na našich předsevzetích. Svařování se může stát naším novým hobby, ale rovněž nám pomoci udělat si spousty věcí kolem domů za pár korun a svépomocí.

Svařovací technika jedině od profesionálů

Svářecí techniku dnes sice nabízí kde kdo, mnohdy i supermarket s potravinami, avšak rozhodně je lepší nakupovat ji tam, kde se na ni specializují. E-shop Svartop.cz je místem pro profesionály i kutily, kde koupíte kompletní sortiment pro svařování, ale i další potřeby pro opracování kovů, dřeva, rovněž kompresory, nabíječky i další vybavení pro dílnu.

Jak si vybrat svářecí techniku?

Než se pustíte do nákupu, je dobré se zorientovat v tom, k čemu chcete svářečku používat. Pro běžné svařování ocele standardních rozměrů se používají obvykle svářečky typů MMA, MIG-MAG a TIG. Pro hliník a slitiny jsou nutné jiné typy svářeček. Speciální svářečky pak existují i pro svařování nestandardních tlouštěk oceli či více druhů materiálů jedním strojem.

Svářečka CO2 není jen pro pokročilé. Lepší svářecí technika z vás rychleji udělá profíka. Ideální je pořídit si ji ve vhodném setu.

Svářečka CO2 není jen pro pokročilé. Lepší svářecí technika z vás rychleji udělá profíka. Ideální je pořídit si ji ve vhodném setu.

 

Svářečky MMA vs. MIG-MAG

S největší pravděpodobností sáhnete po svářečce typu MMA, tedy Manual Metal Arc. Jde o ruční svařování elektrickým obloukem, u kterého se používají obalované elektrody. Zdrojem pro sváření je střídavé napětí, v tom případě mluvíme o trafosvářečkách. Jiným zdrojem je napětí stejnosměrné, kdy pak potřebujeme inventor. Tato svářečka je pro domácí použití nejběžnější a cenově nejdostupnější.

Dalším tradičním typem svářečky je typ MIG-MAG, tedy Metal Inert Gas – Metal Actove Gas. U tohoto svařování se přídavný materiál dodává plynule podávacím zařízením. K tavení přídavného materiálu dochází elektrickým obloukem. Tavná lázeň je chráněna před oxidací inertním plynem. Ten se dodává na místo svaru. Díky této technologii dostala tato zařízení jméno svářečky CO2. Tento typ svařování se hodí pro tenké plechy, jekly i opravy karosérií.

Svářecí kukla jako základní vybavení

Naprostou samozřejmostí, kterou pro svařování potřebujete, je svářecí kukla. Dnes je standardem samostmívací svářecí kukla. Ta usnadňuje svařování, lépe nás při svařování chrání, a i za amatérem zůstávají mnohem lepší výsledky.

Pořiďte si do dílny spolehlivý a výkonný svářecí invertor na www.svartop.cz/svareci-technika/svareci-invertory-mig-mag.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.